لمینت دندان که به عنوان پرسلین ونیر نیز شناخته میشوند گزینه عالی برای افرادی است که به دنبال گزینه هایی برای بهبود لبخند خود هستند. لبخند با اعتماد به نفس چیزی است که همه باید در طول زندگی خود تجربه کنند. به همین دلیل مراجعه مرتب به دندانپزشک بسیار مهم است. یک دندانپزشک میتواند وضعیت دندان شما را به شکل مناسبی تغییر دهد و موثر ترین راه حل های دندانپزشکی را برای مسائل روزمره بهداشت دهان و دندان پیشنهاد دهد. در ادامه در مورد لمینت، که یکی از بهترین راه حل های زیبایی دندان است و همچنین ماندگاری و دوام لمینت صحبت خواهیم کرد.

به مرکز ترمیمی و زیبایی دکتر مانوشا امیری در رشت | لمینت در رشت

مهم نیست که دلیل نداشتن لبخند عالی چیست، هنگامی که صحبت از دندانپزشکی مدرن میشود ونیر ها یکی از بهترین راه حل های زیبایی در دسترس هستند. هنگامی که ما اطمینان حاصل کنیم که هیچ مشکل و مسئله ی دیگری در بهداشت دهان و دندان شما وجود ندارد، میتوانیم شروع به فرآیند درمان لمینت دندان کنیم و به شما کمک می کنیم که به لبخند کاملی که آرزوی آن را داشتید برسید.

مشکلات روکش دندان چیست؟ | عمر روکش دندان چقدر است؟

دوام لمینت ها چقدر است؟

به طور میانگین لمینت ها حدود ۱۵ سال دوام می آورند. با گذشت زمان دقیقا مانند دندان های واقعی شروع به تحلیل رفتن میکنند و سرانجام نیاز میشود آنها را تعویض کنیم. با این حال ما میتوانیم به طور منظم از آنها نگهداری کنیم و ناظر باشیم چه زمانی باید ونیر ها را تعویض کنیم. برخی از مشکلات رایج مردم در طول سال های استفاده از لمینت، شامل لب پریدگی های کوچک یا شکستگی هایی است که باعث میشود بیماران در هنگام خوردن برخی غذا ها دقت بیشتری داشته باشند.

داشتن ونیر مستلزم معاینه منظم به مطب دندانپزشکی است؛ زیرا اکثر دندانپزشکان توصیه میکنند که بیماران هر شش ماه مراجعه کنند و از مشکلات موجود در لمینت خود با خبر شوند و قبل از بروز مشکل آن را رفع کنند. این ویزیت های منظم به دندانپزشک این امکان را میدهد تا معاینه کاملی انجام دهد. پیدا کردن مشکلات قبل از اینکه بزرگ شوند مساله ای مهم در لمینت هاست. انجام یک تمیز کاری حرفه ای نیز هر شش ماه یکبار توصیه میشود.

دوام پرسلین ونیر

نکاتی برای دوام بیشتر لمینت ها

هر زمان که یک بیمار تصمیم به داشتن لمینت میگیرد، دوام لمینت در اولویت های اول آنهاست و به آن اهمیت می دهند. بین اینکه هر ۱۰ سال یکبار نیاز باشد لمینت های خود را تعویض کنیم، یا هر ۲۰ سال یکبار، تفاوت زیادی وجود دارد. همچنین مهم است که بدانیم روکش ها بسیار محکم هستند و به همین دلیل شکستن آنها بسیار دشوار است. بنابراین با مراقبت مناسب از آنها، می توانید از مزایای لمینت بهره مند شوید.

۸ باور اشتباه درمورد پرسلین ونیر یا لمینت سرامیکی (قسمت اول)

سلامت خوب دهان و دندان: مسواک زدن و نخ دندان کشیدن روزانه دو بار برای طول عمر لمینت های دندان ضروری است. استفاده از خمیر دندان ملایم همراه با فلوراید هم باعث تمیز کردن و هم محافظت از آنها میشود.

ساییدن دندان باعث آسیب میشود: هنگامی که شخصی باعث ساییدن دندان های خود میشود، فشار زیادی به لمینت ها وارد میکند و به همین دلیل باید به هر قیمتی از این کار خودداری نماید. پوشیدن محافظ برای ساییدن دندان در شب معمولا بهترین راه حل برای این مشکل است.

از فشار های مکرر یا کند کننده جلوگیری کنید: حتی اگر لمینت ها بسیار قوی باشند، ممکن است در مواردی مانند جویدن دائم ناخن، جویدن مداد، یخ خوردن، گاز زدن هویج و ورزش هایی که به صورت ضربه می خورد نتوانند دوام بیاورند.

آیا ایمپلنت های تیتانیومی بهتر از زیرکونیا هستند؟

اگر شما میخواهید لبخند خود را بهبود ببخشید لمینت های دندانی بهترین گزینه هستند. مراحل اولیه درمان معمولا شامل دو معاینه مجزا دندانپزشکی است و اگر شما به تمام دستورالعمل هایی که دندانپزشک به شما میدهد پیروی کنید نتیجه نهایی میتواند تا ۲۰ سال دوام داشته باشد.


در مرکز دندانپزشکی ترمیمی و زیبایی دندان دکتر مانوشا امیری انواع درمانهای زیبایی دندان شامل لمینت کامپوزیتی، لمینت سرامیکی، بستن فواصل بین دندانی، اصلاح طرح لبخند، بلیچینگ دندان و کلیه درمان های رایج ترمیمی شامل پرکردن دندان با مواد همرنگ و آمالگام توسط دکتر مانوشا امیری متخصص ترمیمی و زیبایی دندان در رشت و محیطی آرام و زیبا و با استفاده از مدرن ترین تجهیزات و استفاده از برندهای روز دنیا انجام می پذیرد شما عزیزان میتوانید جهت وقت ملاقات با شماره ی ۳۲۱۳۲۶۴۴-۰۱۳ تماس و یا جهت مشاوره آنلاین با ما در ارتباط باشید.

Rate this post