باورهای اشتباهی در مورد پرسلین ونیر وجود دارد که امکان دارد شما هم شنیده باشید. آیا اطلاعات نادرست در مورد پرسلین ونیر شما را از داشتن لبخند درخشان تر و صاف تری منع میکند؟ در این سری مطلب دو قسمتی، ۸ باور اشتباه درمورد پرسلین ونیر یا لمینت دندان سرامیکی را برای شما بازگو می کنیم. در قسمت اول چهار باور را با هم بررسی کردیم و در قسمت دوم این مطلب، به سراغ چهار باور دیگر می رویم.

لمینت دندان  | دکتر مانوشا امیری | زیبایی دندان 

۸ باور اشتباه درمورد پرسلین ونیر یا لمینت سرامیکی (قسمت اول)

پنجمین باور اشتباه: ونیر ها دندان های من را ضعیف میکند

به دلیل اینکه بسیاری معتقدند ونیرها بزرگ هستند،( به چهارمین اشتباه مراجعه کنید) ترس از ضعیف بودن این درمان آنها را فرا می گیرد. جالب است بدانید که این قضیه اغلب برعکس اتفاق می افتد. به خصوص وقتی کسی از قبل مینای دندان ضعیف یا پوسیده داشته باشد استفاده از پرسلین ونیر یا لمینت سرامیکی می تواند باعث قوی تر شدن دندان های شود. آکادمی دندانپزشکی زیبایی آمریکا پس از تحقیقاتی متوجه شد که ونیر ها گزینه مناسبی برای جایگزینی مینای دندان ضعیف یا آسیب دیده درسطح جلوی دندان شما هستند.

حقیقت: با رعایت مناسب بهداشت دهان و دندان و معاینه منظم از دندان، پرسلین ونیر یا لمینت ها میتوانند مقاومت و محافظت بیشتری از دندان های شما ایجاد کنند.

ششمین باور اشتباه: درمان ونیر طولانی است

مهم نیست چقدر دندانپزشک خود را دوست دارید. تنظیم مجدد برنامه خود برای معاینه دندانپزشکی ناخوشایند و نامطلوب است. اما از آنجا که درمان ونیر کمی زمان بر است، فرایندش طی چند هفته اتمام می پذیرد.

حقیقت: میتوانید لبخند خود را طی سه بار معاینه بالینی که شامل مشاوره، آماده سازی و نصب هستند تغییر شکل دهید.

پرسلین ونیر یا لمینت

هفتمین باور اشتباه: ونیر ها به آسانی شکسته میشوند و لک میگیرند

ترک کردن عادت های مانند جویدن ناخن، یخ و خودکار، پوشیدن محافظ شبانه، دندان قروچه، باعث خواهد شد پرسلین ونیر شما در زمانی که باید سالم باشد، سالم بماند. و از آنجا که پرسلین ونیر ها محفظی ندارند و سطحشان صاف است، رنگ و سایه آنها تغییر نمیکند. حتما برای حفظ درخشش لبخند و جلوگیری از تغییر رنگ، سالی دو بار به دندانپزشک مراجعه کنید و روزانه مسواک بزنید و نخ دندان بکشید.

حقیقت: هنگامی که شما از دهان و دندان خود کاملا مراقبت میکنید، پرسلین ونیر یا لمینت سرامیکی لبخند قوی و درخشانی را برای سال های طولانی به شما ارائه می دهند

هشتمین باور اشتباه: دندانپزشک من را به دلیل اینکه میخواهم ظاهر لبخندم را بهبود ببخشم قضاوت خواهد کرد

کدام دندانپزشک نمیخواهد بیمارانش نسبت به دندان هایش احساس شگفت انگیزی داشته باشد؟ شاید شما هنگام صحبت با دندانپزشک در مورد داشتن لبخند زیبا و دلیل خواسته خود ممکن است کمی خجالتی یا آسیب پذیر باشید، اما حقیقت این است که دندانپزشک شما هرگز در مورد اینکه میخواهید ظاهر لبخند خود را تغییر دهید قضاوت نمیکند. در آخر دندانپزشک شما نیز دندان هایی دارد که میخواهد سالم باشند و عالی بنظر برسند.

حقیقت: دندانپزشک شما میداند که چطور لبخند ما میتواند بر سلامت روان، زندگی اجتماعی و عزت نفس ما تاثیر بگذارد. دندانپزشک شما میخواهد به شما در رسیدن به لبخندی که دوست دارید کمک کند. پرسلین ونیر ها یکی از متنوع ترین و با ارزش ترین درمان های زیبایی دندان برای اصلاح پریدگی ها، لکه ها، تغییر رنگ ها، ناهمواری ها و (لبخندهای لثه ای) است.


در مرکز دندانپزشکی ترمیمی و زیبایی دندان دکتر مانوشا امیری انواع درمانهای زیبایی دندان شامل لمینت کامپوزیتی، لمینت سرامیکی، بستن فواصل بین دندانی، اصلاح طرح لبخند، بلیچینگ دندان و کلیه درمان های رایج ترمیمی شامل پرکردن دندان با مواد همرنگ و آمالگام توسط دکتر مانوشا امیری متخصص ترمیمی و زیبایی دندان  و محیطی آرام و زیبا و با استفاده از مدرن ترین تجهیزات و استفاده از برندهای روز دنیا انجام می پذیرد شما عزیزان میتوانید جهت وقت ملاقات با شماره ی ۳۲۱۳۲۶۴۴-۰۱۳ تماس و یا جهت مشاوره آنلاین با ما در ارتباط باشید.

Rate this post