باورهای اشتباهی در مورد پرسلین ونیر وجود دارد که امکان دارد شما هم شنیده باشید. آیا اطلاعات نادرست در مورد پرسلین ونیر شما را از داشتن لبخند درخشان تر و صاف تری منع میکند؟ در این سری مطلب دو قسمتی، ۸ باور اشتباه درمورد پرسلین ونیر یا لمینت دندان سرامیکی را برای شما بازگو می کنیم. در قسمت اول چهار باور را با هم بررسی می کنیم و در قسمت دوم این مطلب، به سراغ چهار باور دیگر می رویم.

لمینت دندان  | دکتر مانوشا امیری | زیبایی دندان

اولین باور اشتباه: ونیر ها بی فایده هستند

هنگامی که صحبت از به یادماندنی ترین ویژگی چهره یک شخص میشود، اغلب اوقات لبخند آنها پیشی میگیرد. زیرا لبخند های ما در تعاملات اجتماعی ما بسیار مهم هستند. احساس شما درمورد لبخند میتواند تاثیر عمیقی در زندگی اجتماعی و عزت نفس شما داشته باشد. در حالی که احساس خوشحال بودن از ظاهر لبخند میتواند اعتماد به نفس شما را بالا ببرد و به شما کمک کند احساس خوب و سبک باری کنید. اما احساس نارضایتی از لبخند میتواند اضطراب اجتماعی را تحریک کند، مانع ابراز وجود شود و مانعی در راه کسب فرصت های حرفه ای و اجتماعی شود.

حقیقت: اثرات احساس ناخرسندی از لبخندتان بیشتر از چیزی است که نشان می دهد. زیرا دندان ها و لبخند میتوانند طیف وسیعی از مشکلات زیبایی را اصلاح کنند. پرسلین ونیر یا لمینت دندان سرامیکی میتواند یک درمان دندانپزشکی برای دگرگون کردن زندگی باشد که میتواند اعتماد به نفس اجتماعی و احساس بهتر بودن شما را بهبود ببخشد.

روکش دندان چیست؟ نگاهی به انواع روکش دندان

دومین باور اشتباه: ونیر ها دندان های من را مصنوعی نشان می دهند

اگر ایده استفاده از پرسلین ونیر ها شما را به فکر داستان Friends (the one with ross teeth) انداخته برای گرفتن اطلاعات درست آماده شوید! با اینکه می توان از ونیرها برای درخشان تر و روشن تر شدن لبخند شما استفاده کرد، دندان خیلی خیلی سفید تنها گزینه شما نیست (و اصلا توصیه هم نمی شود). ونیرها در بیش از دوازه سایه رنگ، شبیه به رنگ دندان، در دسترس هستند. دندانپزشک شما به شما این امکان را میدهد که رنگ ونیر طبیعی را انتخاب کنید که برای ظاهر کلی رنگ، پوست و سن شما مناسب باشد.

حقیقت: پرسلین ونیرها در سایه های رنگ طبیعی متنوعی موجود هستند (و دندان های شما را در زیر نور سیاه تابان نشان نمیدهند). و از آنجایی که آنها سفارشی ساخته میشوند تا با دقت روی دندان های شخصی شما قرار بگیرند، با دندان های واقعی شما هیچ تفاوتی ندارند و قابل شناسایی نیستند.

اشتباه درمورد لمینت

سومین باور اشتباه : ونیرها فقط دندان های جلویی بالا را اصلاح میکنند

اگرچه تا به حال فکر میکردید که تنها شش دندان بالایی برای لمینت سرامیکی مهم هستند، باید شما را ناامید کنیم و تعدادشان را تقریبا دو برابر کنیم. در هنگام خندیدن، ۱۴ دندان شما نمایش می یابد که باید برای داشتن خنده ای زیبا هر ۱۴ دندان را زیبا کنید. هشت دندان در ردیف دندان های بالایی هستند و ۶ تای دیگر در ردیف دندان های پایینی. تمامی این دندان ها توسط پرسلین ونیر یا لمینت سرامیکی قابل بهبود هستند.

حقیقت : پرسلین ونیر ها میتوانند برای اصلاح عیوب سطح جلوی هر دو قوس بالا و پایین دندان شما مورد استفاده قرار بگیرند.

درمان های خانگی برای از بین بردن زردی دندان ها

چهارمین اشتباه: ونیر ها بزرگ هستند

ونیر های دندان یا همان لمینت سرامیکی، لایه های سرامیکی به نازکی ویفر هستند که به صورت جداگانه، متناسب با دندان های شما ساخته میشوند. برای ایجاد فضا برای اضافه شدن این لایه های سرامیکی سفارشی، مقدار کمی مینای سطح ساییده میشود ( معمولا نیم تا یک میلی متر) این مرحله علاوه بر ایجاد پیوند محکم تر بین دندان و ونیر، از حجیم یا مصنوعی به نظر رسیدن ونیر ها نیز جلوگیری میکند و لبخندی سالم و درخشان برای شما باقی میگذارد.

حقیقت: اگر چه درست است که مقداری از مینای سطحی به آرامی تراش داده می شود، اما ساختار کلی دندان شما کاملا حفظ میشود.


در مرکز دندانپزشکی ترمیمی و زیبایی دندان دکتر مانوشا امیری انواع درمانهای زیبایی دندان شامل لمینت کامپوزیتی، لمینت سرامیکی، بستن فواصل بین دندانی، اصلاح طرح لبخند، بلیچینگ دندان و کلیه درمان های رایج ترمیمی شامل پرکردن دندان با مواد همرنگ و آمالگام توسط دکتر مانوشا امیری متخصص ترمیمی و زیبایی دندان  و محیطی آرام و زیبا و با استفاده از مدرن ترین تجهیزات و استفاده از برندهای روز دنیا انجام می پذیرد شما عزیزان میتوانید جهت وقت ملاقات با شماره ی ۳۲۱۳۲۶۴۴-۰۱۳ تماس و یا جهت مشاوره آنلاین با ما در ارتباط باشید.

Rate this post