معمولا وقتی مردم در مورد ونیر صحبت می کنند ، در مورد ونیر های سنتی که از پرسلین نازک ساخته شده اند صحبت می کنند. این ونیر ها همانند دندان های شما ساخته می شوند. به طوری که کاملا مناسب و با دوام باشند . اکنون این بدان معنا نیست که کامپوزیت ونیر ها انتخاب بدی هستند – زیرا آنها عالی هستند. این نوع ونیر از رزین کامپوزیت ساخته شده است که می تواند به سرعت بر روی دندان های شما اعمال شود تا لبخند سریع و جذابی بوجود آورد. لازم به ذکر است که ونیر سرامیکی همان لمینت است. از همین رو در این مطلب، در هنگام صحبت از ونیرهای سرامیکی، در مورد لمینت سرامیکی صحبت می کنیم.

لمینت در رشت | کامپوزیت ونیر در رشت

چگونه ونیر های سنتی چگونه با کامپوزیت ونیر مقایسه می شوند؟

اکنون که در مورد ونیر ها دانستید، در این مطلب نحوه مقایسه ونیر سرامیکی یا لمینت سرامیکی با کامپوزیت ونیر توضیح داده شده می شود.

هزینه

هزینه ونیر های مختلف تفاوت زیادی را بین آنها بوجود آورده است. بطوریکه هزینه یک پرسلین ونیر یا لمینت سرامیکی در خارج از کشور حدود ۱۰۰۰ دلار است. این را با هزینه یک کامپوزیت ونیر که حدود۲۵۰ دلار می شود مقایسه کنید. این اختلاف قیمت بسیار زیاد است خصوصا اگر هزینه این ونیر ها را خودتان پرداخت کنید و بیمه شما آن را پوشش ندهد.

کامپوزیت ونیر چیست؟ | چه کسی می تواند از کامپوزیت ونیر استفاده کند؟

دوام

در حالی که کامپوزیت ونیر ها بسیار مقرون به صرفه هستند، اما معمولا فقط بین ۴-۸ سال دوام می آورند. پس از این مدت، شما نیاز به استفاده مجدد دارید. درحالی که کامپوزیت ونیرهای رزینی محکم هستند اما در مقایسه با پرسلین ونیر ها مستعد شکستن هستند. اما از طرفی اگر کامپوزیت ونیر شکسته شود میتوان آن را ترمیم کرد.

این ماندگاری را با پرسلین ونیر ها مقایسه کنید که با مراقبت مناسب به طور کلی ۱۰-۱۵ سال دوام می آورند . هنگامی که پرسلین ونیر به دندان های سالم شما متصل می شوند، نباید بیشتر از دندان های طبیعی شما در معرض شکستگی قرار بگیرند. با این حال اگر پرسلین ونیر های شما شکسته شوند یا آسیب ببینند باید کاملا تعویض شوند و مانند کامپوزیت ونیر ها ترمیم نمی شوند.

ماندگاری و دوام لمینت چقدر است؟

قرار دادن بر روی دندان

برای استفاده از پرسلین ونیر حداقل به دو جلسه مراجعه نیاز است. ابتدا دندانپزشکان ما باید مقداری از مواد دندانپزشکی را بردارند، سپس از دندان هایی که پرسلین ونیر نیاز دارند قالب گرفته می شود. قالب برای ساخت پرسلین ونیر های سنتی سفارشی به آزمایشگاه ساخت دندان ارسال می شود. در بین ویزیت ها می توانید مجموعه ای از روکش های موقتی داشته باشید. هر چند که این مساله می تواند به هزینه های کلی بیفزاید.

با کامپوزیت ونیر ها زمان نتیجه گیری بسیار سریع تر است. شما میتوانید طی یک جلسه با دندانپزشک ما روش کامپوزیت ونیر را انجام دهید. همچنین در اکثر موارد، اگر نیاز به برداشتن آنها داشته باشید، نیازی به درمان های جایگزین و غیره نخواهید داشت. به همین جهت اگر بعدا بخواهید ونیر های خود را بردارید مشکلی وجود نخواهد داشت. اما با پرسلین ونیر ها به نوعی جایگزین نیاز خواهید داشت زیرا مینای شما تراشیده می شود.

معرفی انواع ونیر | مزایا و معایب کامپوزیت ونیر و پرسلین ونیر

زیبایی

با هر دو نوع ونیر ‌شما گزینه هایی را برای انتخاب رنگ دندان خود دارید. اما با کامپوزیت ونیر ثابت نگه داشتن رنگ کار دشواری است. زیرا همانند دندان های طبیعی شما می توانند لک شوند.

با توجه به اینکه پرسلین ونیرها یا ونیر های سنتی در برابر لک مقاوم هستند، به شما این امکان را می دهند که بدون نگرانی لبخند درخشان تر و سفیدتری داشته باشید. همچنین در حالی که رزین کامپوزیت مانند ماده طبیعی دندان متراکم است، پرسلین ونیر ها قادر به انعکاس نور همانند دندان های طبیعی شما هستند و این مساله باعث میشود ظاهر آنها طبیعی تر از کامپوزیت ونیرها باشند.

نحوه تصمیم گیری در مورد اینکه کدام نوع از ونیر برای شما مناسب است

۱- پرسلین ونیر ها یا لمینت برای شخصی که می خواهد تغییرات برجسته ای در لبخند خود ایجاد کند بسیار مناسب است. زیرا می توان آن را به طور مداوم استفاده کرد و برای سال های سال جذاب باقی می مانند.

۲- کامپوزیت ونیر ها برای شخصی که می خواهد تغییرات کوچک و ظریفی در لبخند خود ایجاد کند، تا ظاهری یکدست داشته باشد ایده آل است.

۳- پرسلین ونیر ها یا همان لمینت سرامیکی یک گزینه زیبایی عالی برای از بین بردن فاصله بین دندان ها، اصلاح لک، بلند کردن دندان های خیلی کوتاه و اصلاح شکستگی ها است

۴- کامپوزیت ونیر ها مقرون به صرفه تر هستند و به شما این امکان را می دهند تا تغییرات زیبایی مورد نظر خود را بدون انتظار برای صرفه جویی در هزینه ها انجام دهید.

۵- پرسلین ونیر ها یا ونیر های سنتی برای مدت طولانی دوام می آورند و به شما این امکان را می دهند که حداقل به مدت یک دهه لبخندی به نقص داشته باشید. بدون اینکه نیاز به کار بیشتری داشته باشید.

۶- کامپوزیت ونیر ها برای دندان هایی که لب پر شده اند، اصلاح دندان هایی که لک های دائمی دارند و پر کردن فاصله های بین دندان های شما بسیار مناسب هستند.


در مرکز دندانپزشکی ترمیمی و زیبایی دندان دکتر مانوشا امیری انواع درمانها و جراحی زیبایی دندان شامل لمینت کامپوزیتی، لمینت سرامیکی، بستن فواصل بین دندانی، اصلاح طرح لبخند، بلیچینگ دندان و کلیه درمان های رایج ترمیمی شامل پرکردن دندان با مواد همرنگ و آمالگام توسط دکتر مانوشا امیری متخصص ترمیمی و زیبایی دندان در رشت و محیطی آرام و زیبا و با استفاده از مدرن ترین تجهیزات و استفاده از برندهای روز دنیا انجام می پذیرد شما عزیزان میتوانید جهت وقت ملاقات با شماره ی ۳۲۱۳۲۶۴۴-۰۱۳ تماس و یا جهت مشاوره آنلاین با ما در ارتباط باشید.

لینک های مفید:

کامپوزیت ونیر در رشت

متخصص دندانپزشک زیبایی در رشت

لمینت در رشت

بلیچینگ در رشت

Rate this post