گاهی اوقات نقص های کوچکی در دندان ها وجود دارد که می تواند بیشتر از آن چیزی که هستند جلب توجه کنند. معمولا در مکالمه ها مردم بیشتر به جزئیات کوچک موجود در دندان های جلویی نگاه می کنند. ناهماهنگی جزئی که در اندازه ی دندان ها یا در بین دندانهای مجاور وجود دارد یا تراشه و لب پریدگی های نوک دندان ها می توانند تاثیر منفی در لبخند افراد داشته باشند که باعث منحرف شدن نگاه ها به خود می شوند. بهتر است نگران این مسئله نباشید چون معمولا با یک روش غیر تهاجمی و تقریبا ارزان که به آن کانتورینگ دندان (تغییر شکل) می گویند می توانید لبخند خود را اصلاح کنید.

دندانپزشک زیبایی دندان | دکتر مانوشا امیری

کانتورینگ دندان به این صورت است که مقدار کمی مینای دندان با مته ی مخصوص جهت ایجاد فرم زیباتر و تناسب بهتر دندان با دندان های مجاور تراشیده می شود و بعد از آن دندان را صیقل می دهند تا صاف و یک دست شود. معمولا از این روش در دندان های جلویی و دندان نیش که خیلی بیشتر از دندان های دیگر در دید هستند استفاده می شود.

۴ نکته برای جهت بهبود استفاده از مسواک و نخ دندان

کانتورینگ دندان مشکلات زیبایی دندان را اصلاح می کند. این مشکلات عبارتند از: تراشه های کوچک، طول ناهموار دندان، همپوشانی جزئی و لبه های خیلی صاف یا خیلی تیز دندان.

کانتورینگ دندان مشکلات جزئی که در قسمت نیش دندان وجود دارد و باعث گازگرفتگی می شود را برطرف می کند اما اگر مشکلی که در دندان نیش وجود دارد آنقدر زیاد باشد که در جویدن غذا یا حالت های دیگر عدم تعادل ایجاد کند باید از روش های زیبایی موثر دیگر استفاده شود. همچنین برای ارائه ی ظاهر طبیعی دندان های زنانه یا مردانه از طریق گرد کردن یا مربع کردن دندان می توان از کانتورینگ دندان استفاده کرد.

کانتورینگ دندان

روند انجام کانتورینگ دندان

اولین مرحله در روش کانتورینگ این است که بعد از مراجعه به مرکز تخصصی ترمیمی و زیبایی دندان ها توسط متخصص زیبایی معاینه می شوند تا بتواند تشخیص دهد که تغییر شکل چگونه می تواند شما را به هدفتان که افزایش بهبودی لبخند است برساند یا مشکلات دیگر از جمله مشکل گاز گرفتگی دندان نیش را بر طرف کند. با انجام این معاینه دندان های تغییر شکل یافته نه تنها بهتر به نظر می رسند بلکه سالم تر نیز می باشند. در بعضی موارد برای محافظت دندان از بیماری لثه تغییر شکل سطوح ریشه ضروری می شود. در این صورت، ممکن است برای جدا کردن و محافظت از بافت حساس داخلی دندان (پالپ)، استفاده از اشعه ایکس لازم باشد. البته در بیشتر موارد کانتور دندان فقط شامل تراشیدن کمی مینای دندان که لایه ی بیرونی سخت دندان است می شود.

معرفی انواع روشهای زیبایی دندان

و از آنجا که مینای دندان زنده نیست و از عصب تشکیل نشده است، معمولا برای تراشیدن نیازی به بی حسی موضعی نخواهید داشت. مینای دندان به آرامی تراشیده می شود و بعد از آن برای یکدست شدن صیقل داده می شود در این حالت ممکن است ارتعاشات کمی را احساس کنید. کانتورینگ دندان معمولاً کمتر از نیم ساعت طول می کشد و نتایج آن بلافاصله بعد از اتمام کار قابل مشاهده است. بعضی وقت ها بعد از عمل تا یک الی دو روز ممکن است دندان ها نسبت گرما و سرما کمی حساس شوند.

برای داشتن یک لبخند بسیار زیبا و جوان تر می توان کانتور دندان را با بلیچینگ دندان ترکیب کرد. همچنین کانتورینگ دندان معمولا همراه با باندینگ زیبایی یا روکش دندان مورد استفاده قرار می گیرد. هر دوی این روش ها می توانند برای تغییر شکل دندان ها با نقایص بزرگتر استفاده شوند.

اصلاح طرح لبخند

آیا دنبال لبخندی زیبا، بدون نقص و گیرا هستید؟

شما میتوانید برای انجام کانتورینگ و اصلاح شکل نامنظم دندانهای خود به مرکز تخصصی ترمیم و زیبایی دندان دکتر مانوشا امیری ، بهترین متخصص ترمیمی و زیبایی دندان و رسیدن به لبخندی زیبا مراجعه نمایید.

 

هزینه کامپوزیت هر واحد ۲/۰۰۰/۰۰۰
هزینه لمینت هر واحد از ۴/۰۰۰/۰۰۰
هزینه بلیچینگ هر فک ۲/۵۰۰/۰۰۰
هزینه بیلداپ  (ترمیم دندان عصب کشی شده ) ۱/۵۰۰/۰۰۰ الی ۱/۸۰۰/۰۰۰
هزینه ترمیم دندان پوسیده ۱/۲۰۰/۰۰۰ الی ۱/۵۰۰/۰۰۰


در مرکز دندانپزشکی ترمیمی و زیبایی دندان دکتر مانوشا امیری انواع درمانهای زیبایی دندان شامل لمینت کامپوزیتی، لمینت سرامیکی، بستن فواصل بین دندانی، اصلاح طرح لبخند، بلیچینگ دندان و کلیه درمان های رایج ترمیمی شامل پرکردن دندان با مواد همرنگ و آمالگام توسط دکتر مانوشا امیری متخصص ترمیمی و زیبایی دندان و محیطی آرام و زیبا و با استفاده از مدرن ترین تجهیزات و استفاده از برندهای روز دنیا انجام می پذیرد شما عزیزان میتوانید جهت وقت ملاقات با شماره ی ۳۲۱۳۲۶۴۴-۰۱۳ تماس و یا جهت مشاوره آنلاین با ما در ارتباط باشید.

Rate this post