داشتن دندان های کج و نامنظم نه تنها ظاهر بدی دارند، بلکه می توانند تأثیر منفی زیادی بر سلامت دهان و دندان شما داشته باشند. به عنوان مثال، می توانند بر یک مورد خیلی مهم مثل جویدن غذا تأثیر بگذارند. ناهماهنگی دندان ها در هنگام جویدن و گاز زدن غذا می توانند آسیب زننده باشند و ممکن است، احتمال بروز حفره و پوسیدگی دندان را بیشتر کنند.

البته شاید پوسیدگی فوراً اتفاق نیوفتد، اما تقریبا همیشه بیشتر افرادی که دندان های کج دارند دچار پوسیدگی و حفره می شوند. به همین دلیل اگر دارای دندان های کج و نامنظم هستید آنها را نادیده نگیرید و راه حلی برای برطرف کردن این مشکل پیدا کنید.

روش های درمان بستن فاصله دندان ها

در ادامه روش های درمانی که می تواند برای رفع دندان های کج استفاده شود را معرفی خواهیم کرد.

ارتودنسی تسریع شده

ارتودنسی تسریع شده روشی است که از بدو پیدایش به دلیل تاثیر گذار بودن در صاف کردن دندان ها مورد توجه قرار گرفته است. این روش می تواند نتایج رضایت بخشی را در مدت زمان نسبتاً کوتاهی (همانطور که از نام آن مشخص است) به ارمغان بیاورد. همچنین از بریس ها نیز استفاده می کنند، که همیشه یک روش سنتی برای صاف کردن دندان های کج و نامنظم بوده است.

متخصصان ارتودنسی روش های مختلفی را برای صاف کردن دندان های نامنظم استفاده می کنند، اما متداول ترین آنها روش AcceleDent است. در این روش از یک دستگاه خودکار استفاده می شود که به آرامی دندان های کج را به سمت موقعیت بریس های نصب شده هدایت می کند. این عمل باعث می شود در زمان کمتری نتیجه ی دلخواه را بدست آورید و دستگاه را می توانید در هر زمان روشن یا خاموش کنید.

بهترین دندانپزشک زیبایی دندان

بریس های شفاف

بریس های شفاف مثل (ارتودنسی نامرئی) Invisalign از تراز کننده های شفاف استفاده می کنند. این روش درمانی نیز به عنوان نوعی ارتودنسی تسریع شده در نظر گرفته می شود، اما نوع متفاوتی از آن روش است چون به صورت مستقل کارایی دارد. از ترازکننده های متفاوتی استفاده می کند که استفاده از آنها راحت تر از بریس های فلزی استاندارد است.

بریس های شفاف درمان موثری در مشکلات ناهماهنگی دندان ها دارند مثل فاصله ی بین دندان ها، فشرده و درهم بودن و اوربایت. یکی از مزایای مهم این نوع از بریس ها نسبت به بریس های فلزی سنتی این است که می توان آنها را در هر زمان برداشته و غذا خوردن و تمیز کردن دهان را خیلی راحت تر کرده است و مشکل متداول گیر کردن غذا در بریس های فلزی را حذف می کند.

برطرف کردن ۵ مشکل رایج دندان توسط متخصص ترمیمی و زیبایی

روکش ها

روکش های دندان مخصوصا نوع پرسلن،یکی از روش های عالی درمان برای دندان های نامنظم است. این روش کج بودن دندان را برطرف می کند. این روکش ها در سطح جلوی دندان ها وصل می شوند و می توانند باعث هم تراز شدن دندان ها شوند. معمولا از روکش دندان برای ناهماهنگی های جزئی استفاده می شود.

تاج دندان

تاج دندان روکش های محافظتی و هم رنگ دندان های طبیعی هستند. از آنها می توان برای پوشش آسیب و کج بودن دندان استفاده کرد. روکش ها فقط در موارد جزئی ناهماهنگی دندان مورد استفاده قرار می گیرد.

اگر دارای دندان های کج و ناهماهنگ هستید می توانید برای رسیدن به نتیجه ی دلخواهتان به مرکز تخصصی ترمیمی و زیبایی دکتر مانوشا امیری بهترین متخصص ترمیمی و زیبایی دندان مراجعه فرمایید تا با ارائه ی جدید ترین و بهترین متد زیبایی دندانپزشکی مشکلات زیبایی دندان و لبخند خود را بر طرف کنید.

 

هزینه کامپوزیت هر واحد ۲/۰۰۰/۰۰۰
هزینه لمینت هر واحد از ۴/۰۰۰/۰۰۰
هزینه بلیچینگ هر فک ۲/۵۰۰/۰۰۰
هزینه بیلداپ (ترمیم دندان عصب کشی شده ) ۱/۵۰۰/۰۰۰ الی ۱/۸۰۰/۰۰۰
هزینه ترمیم دندان پوسیده  ۱/۲۰۰/۰۰۰ الی ۱/۵۰۰/۰۰۰


در مرکز دندانپزشکی ترمیمی و زیبایی دندان دکتر مانوشا امیری انواع درمانهای زیبایی دندان شامل لمینت کامپوزیتی، لمینت سرامیکی، بستن فواصل بین دندانی، اصلاح طرح لبخند، بلیچینگ دندان و کلیه درمان های رایج ترمیمی شامل پرکردن دندان با مواد همرنگ و آمالگام توسط دکتر مانوشا امیری متخصص ترمیمی و زیبایی دندان و محیطی آرام و زیبا و با استفاده از مدرن ترین تجهیزات و استفاده از برندهای روز دنیا انجام می پذیرد شما عزیزان میتوانید جهت وقت ملاقات با شماره ی ۳۲۱۳۲۶۴۴-۰۱۳ تماس و یا جهت مشاوره آنلاین با ما در ارتباط باشید.

Rate this post