از گذشته ها ی دور و سالیان دراز دندانپزشکی به یک درمان ترسناک و دردناک مشهور بوده است. البته قبل از پیشرفت تکنولوژی و فناوری در صنعت دندانپزشکی روش های به کار گرفته شده برای درمان واقعا دردناک بود. خوشبختانه دوره ی درمان های دردناک دندانپزشکی گذشته است و با پیشرفت علم و تجهیزات دندانپزشکی، روش های مورد استفاده ی امروزه کاملا بدون درد و ترس می باشد و شما می توانید یک دندان پزشکی بدون درد، مراجعه ی راحت و حتی لذت بخش داشته باشید.

مرکز تخصصی ترمیمی و زیبایی دکتر مانوشا امیری برای راحتی و آسایش بیماران خود از پیشرفته ترین تجهیزات دندانپزشکی و تکنیک های به روز دنیا استفاده می کند.

بی حسی موضعی

وقتی به بیماران دندانپزشکی گفته می شود که نیاز به یک عمل کوچک دندانپزشکی دارند معمولا بیشتر آنها دچار استرس و ترس می شوند. البته که  این ترس و نگرانی قابل درک است، و ما تلاش می کنیم که بیماران یک درمان، ویزیت و تجربه دندان پزشکی بدون درد و ناراحتی را با خیال آسوده داشته باشند.

بی حسی موضعی را قبل از یک عمل جزئی مثل پر کردن دندان پوسیده، جرمگیری دندان یا درمان ریشه در اطراف قسمت تحت درمان تزریق می کنند. در بی حسی موضعی بیمار به طور کلی بی هوش نمی شود و کاملا هوشیار است، ولی هیچ دردی در قسمت جراحی شده و تحت درمان احساس نمی کند.

عدم استفاده از ماده ی بی حسی برای تسکین درد دندان کودکان

بی حسی موضعی خیلی بهتر از داروی آرام بخش دندانپزشکی است چون بیمار می تواند همانطور که خودش قبل از عمل به مطب مراجعه کرده همانطور راحت به خانه یا محل کار یا مدرسه برگردد. بی حسی موضعی راحت ترین نوع بیهوشی است.

خیلی از بیماران نگران این موضوع هستند که ممکن است در حین عمل بی حسی موضعی از بین برود و دچار درد و ناراحتی شوند. اگر در حین عمل بیمار درد را احساس کند و بی حسی از بین برود به دندانپزشک خود اطلاع می دهد . پزشک ادامه ی کار را متوقف می کند و تزریق  دیگری را برای بیمار انجام می دهد.

دندان پزشکی بدون درد
چگونه مطمئن شویم که دندان پزشکی ما بدون درد خواهد بود؟

ژل بی حسی

خیلی از بیماران هستند که حتی اگر بدانند بی حسی موضعی خوب است و بی حس می کند ولی باز هم از آمپول و سوزن تزریق بی حسی ترس دارند. ترس از سوزن (تریپانوفوبیا) یک ترس رایج در بین بسیاری از کودکان و بزرگسالان است. دندانپزشک می تواند قبل از اینکه بی حسی را تزریق کند مقداری از ژل بی حسی روی لثه ها بمالد، این ژل باعث می شود که بیمار هیچ دردی از سوزن احساس نکند. خیلی از بیماران گزارش داده اند که از این طریق هیچ دردی را حس نکرده اند و متوجه سوزن نشده اند.

چگونه پر کردن دندان به بهداشت دهان کمک می کند؟

داروی آرام بخش دندانپزشکی

در جراحی ها و اقدامات گسترده تر در دندانپزشکی مثل ایمپلنت و یا بیمارانی که دارای اظطراب زیاد هستند از داروی آرام بخش دندان پزشکی استفاده می کنند. ژل بی حسی و بی حسی موضعی  برای بعضی از بیماران کارایی ندارد و این اصلا مشکلی نیست که حل نشدنی باشد. بیهوشی عمومی یا آرام بخش می تواند بیمار را در حین عمل بخواباند.

در بعضی موارد، برخی از بیماران نیاز به انجام بیشتر از یک عمل دندانپزشکی دارند. داروی آرام بخش دندانپزشکی این فرصت را به دندانپزشکان می دهد که بیشتر از یک عمل را همزمان انجام دهند که این باعث صرفه جویی در وقت، دردسر و اضطراب بیمار می شود. بهتر است زمانی که قرار است با داروی آرام بخش به خواب بروید، حتما شخصی را به عنوان همراه با خود بیاورید تا بتواند بعد از عمل شما را به خانه برساند.


در مرکز دندانپزشکی ترمیمی و زیبایی دندان دکتر مانوشا امیری انواع درمانهای زیبایی دندان شامل لمینت کامپوزیتی، لمینت سرامیکی، بستن فواصل بین دندانی، اصلاح طرح لبخند، بلیچینگ دندان و کلیه درمان های رایج ترمیمی شامل پرکردن دندان با مواد همرنگ و آمالگام توسط دکتر مانوشا امیری متخصص ترمیمی و زیبایی دندان در رشت و محیطی آرام و زیبا و با استفاده از مدرن ترین تجهیزات و استفاده از برندهای روز دنیا انجام می پذیرد شما عزیزان میتوانید جهت وقت ملاقات با شماره ی ۳۲۱۳۲۶۴۴-۰۱۳ تماس و یا جهت مشاوره آنلاین با ما در ارتباط باشید.

لینک های مفید:

کامپوزیت ونیر در رشت

متخصص دندانپزشک زیبایی در رشت

لمینت در رشت

بلیچینگ در رشت

Rate this post