دندان های هر فردی در حالت طبیعی مناسب جویدن، گاز گرفتن و حفظ ساختار استخوان فک و دهان طراحی شده است. به همین دلیل دندانپزشک یا متخصص دندان برای محافظت و ترمیم دندان های طبیعی بیمار هر کاری می کند تا بتواند آن را حفظ کند. اما در بعضی از موارد امکان حفظ دندان وجود ندارد و دندانپزشک مجبور است دندان بیمار را بکشد. برای کشیدن دندان دندانپزشکان از بی حسی موضعی استفاده می کنند. در صورتی که بیمار استرس در مورد کشیدن دندان داشته باشد، نگرانی و ترس خود را با دندانپزشک در میان می گذارد و پزشک تمام تلاش خود را می کند تا استرس و نگرانی بیمار را کاهش دهد.

کشیدن دندان در رشت

دستورالعمل های بعد از کشیدن دندان

اگر دندان پوسیده باشد یا آسیب شدید ناشی از بیماری های دهان و دندان دیده باشد جوری که قابل درمان نباشد آن دندان کشیده می شود. بعد از اینکه دندان کشیده می شود تغییراتی در دهان فرد دیده می شود که کاملا طبیعی است. در صورت وجود هر گونه نگرانی یا مشکل، بهتر است با دندانپزشک خود مشورت کنید. بعضی از مواردی که بعد از کشیدن دندان باید رعایت شوند:

خون ریزی

بعد از کشیدن دندان روی قسمت خالی دندان کشیده شده گاز قرار می دهند که به لخته شدن و متوقف شدن خون کمک می کند. گاز را نباید به سرعت بردارید و باید اجازه دهید حداقل سی دقیقه بماند و روی آن فشار وارد نکنید. ممکن است بعد از برداشتن گاز مقداری خونریزی داشته باشید که اگر این اتفاق افتاد موارد زیر را انجام دهید.

سیگار کشیدن و سلامت دهان و دندان

  • یک تکه پد ضخیم را مرطوب کنید و روی محل کشیده شده ی دندان قرار دهید و فشار دهید. (چای کیسه ای گزینه مناسبی است )
  • حدود سی دقیقه با دندان هایتان روی پد مرطوب فشار وارد کنید و اگر پد خونی شد با یک پد تمیز عوض کنید.
  • از مکیدن قسمت دندان کشیده شده خودداری کنید و همچنین نباید آن را با زبان خود فشار دهید.
  • بعد از خارج شدن مقداری از خون باید خونریزی متوقف شود اگر ادامه پیدا کرد حتما با دندانپزشک خود تماس بگیرید.

از مواردی که مانع از لخته شدن خون می شود خودداری کنید

برای درمان محل کشیده شده دندان لخته شدن خون ضروری است و از هر چیزی که مانع لخته شدن خون می شود خودداری کنید.

  • دهان خود را زیاد شستشو ندهید و برای خوردن نوشیدنی از نی استفاده نکنید حداقل تا ۲۴ ساعت بعد از کشیدن دندان چون به قسمت خالی دندان فشار وارد می شود و روند بهبود و لخته شدن خون را مختل می کند.
  • حداقل تا بیست و چهار ساعت بعد از کشیدن دندان نوشیدنی های الکلی و دهانشویه های حاوی الکل مصرف نکنید.
  • بعد از کشیدن دندان و هر نوع جراحی دندانپزشکی نباید سیگار بکشید.
  • پس از کشیدن دندان حداقل ۲۴ ساعت  فعالیتهای سنگین نکنید. انجام فعالیت های سنگین مانع لخته شدن خون می شود.
  • گاهی وقت ها حتی یک تا دو روز پس از کشیدن دندان خون لخته نمی شود و اگر چنین اتفاقی بیفتد، حفره ی دندان کشیده شده خشک می شود و باعث درد می گردد. در این صورت حتما با دندانپزشک خود تماس بگیرید. ممکن است دندانپزشک روی آن قسمت تا زمان بهبودی کامل پوششی قرار دهد.

مراقبت از دندان ها و لثه ها


هزینه کامپوزیت در رشت هر واحد ۱/۵۰۰/۰۰۰ الی ۲/۰۰۰/۰۰۰
هزینه لمینت در رشت هر واحد از ۴/۰۰۰/۰۰۰ شروع میشه
هزینه بلیچینگ هر فک در رشت ۱/۵۰۰/۰۰۰ تا ۲/۰۰۰/۰۰۰
هزینه بیلداپ در رشت (ترمیم دندان عصب کشی شده ) ۱/۵۰۰/۰۰۰ الی ۱/۸۰۰/۰۰۰
هزینه ترمیم دندان پوسیده در رشت ۱/۲۰۰/۰۰۰ الی ۱/۵۰۰/۰۰۰


در مرکز دندانپزشکی ترمیمی و زیبایی دندان دکتر مانوشا امیری انواع درمانهای زیبایی دندان شامل لمینت کامپوزیتی، لمینت سرامیکی، بستن فواصل بین دندانی، اصلاح طرح لبخند، بلیچینگ دندان و کلیه درمان های رایج ترمیمی شامل پرکردن دندان با مواد همرنگ و آمالگام توسط دکتر مانوشا امیری متخصص ترمیمی و زیبایی دندان در رشت و محیطی آرام و زیبا و با استفاده از مدرن ترین تجهیزات و استفاده از برندهای روز دنیا انجام می پذیرد شما عزیزان میتوانید جهت وقت ملاقات با شماره ی ۳۲۱۳۲۶۴۴-۰۱۳ تماس و یا جهت مشاوره آنلاین با ما در ارتباط باشید.

لینک های مفید:

کامپوزیت ونیر در رشت

متخصص دندانپزشک زیبایی در رشت

لمینت در رشت

بلیچینگ در رشت

Rate this post