Bleaching دندان یکی دیگر از روشهایی است که دکتر مانوشا امیری دندانپزشک متخصص ترمیمی و زیبایی علاوه بر روکش دندان لمینت ، روکش کامپوزیت دندان یا روکش تمام سرامیکی، برای روشن تر و سفید تر شدن دندان های مراجعین خود به همراه بهترین نتیجه و در محیطی آرام و مجهز به تکینیک های روز دنیا ارائه می دهد.

هرچقدر سنتان بالاتر رود، عوامل متعددی می توانند باعث شوند که دندان ها مانند دوران کودکی و نوجوانی سفید نباشد. بعضی از این عوامل بستگی به سبک زندگی و عادات روزمره شما دارد مثل نوشیدن قهوه یا شراب قرمز، خوردن غذاهای ایجاد کننده لکه روی دندان، سیگار کشیدن و عدم انجام مسواک زدن به شیوه درست آن. البته موارد دیگری مثل مصرف داروهای خاص و یا روند طبیعی پیری و افزایش سن می‌تواند باعث تغییر رنگ دندان ها شوند. بلیچینگ دندان می تواند سفیدی خوبی را برای دندان های شما به ارمغان آورد، اما به هر حال زیاده روی در هر کاری می تواند آسیب زننده باشد و اگر بلیچینگ دندان به فاصله های مناسب انجام نشود و پشت هم تکرار شود می تواند دندان ها و لثه های شما را در معرض خطر قرار دهد. بلیچینگ دندان در صورت زیاده روی می تواند منجر به آسیب دائمی دندان ها شود.

در ادامه این مطلب اطلاعات بیشتری در مورد فواصل زمانی انجام بلیچینگ دندان و مزایا و روند آن در اختیار شما کاربران عزیز قرار می دهیم.

نحوه انجام و پروسه Bleaching دندان 

شاید شما در طول زندگی خود یک بار یا چند بار کیت سفید کننده دندان خانگی را از داروخانه خریده باشید و بعد از استفاده از آن نتایج بدست آمده راضی نباشید. بهتر است بدانید بلیچینگ دندان توسط دندانپزشک متخصص ترمیمی و زیبایی یک تجربه کاملا متفاوت با روش های سفید کننده خانگی است. متخصص از پراکسید کاربامید حرفه ای استفاده می کند که به همه سطوح عاج دندان نفوذ می کند و موجب سفیدی طبیعی تر دندان می شود. ارائه بلیچینگ دندان به طور معمول ۴۵ دقیقه طول می کشد و در این مدت طیف رنگی دندان ها را تا ۱۰ برابر روشن می کند. برای اعمال کردن ژل سفید کننده ابتدا روی لب و لثه ها پوشانده می شود تا از برخورد مواد سفید کننده در امان باشند. متخصص از یک نور مخصوص روی ژل سفید کننده برای سرعت بخشیدن به روند روشن شدن دندان ها استفاده می کند. بیمارانی که بلیچینگ دندان توسط یک متخصص انجام می دهند معمولاً مجاز به استفاده از کیت های سفید کننده در خانه هستند. این کیت‌های خانگی دارای مواد سفیدکننده با غلظت کمتری هستند، بنابراین تأثیر زیادی روی مینای دندان و آسیب به آن ندارند.

هر چند وقت یک ‌بار می‌توانید بلیچینگ دندان انجام دهید؟

Bleaching دندان در یک جلسه نتیجه خود را نشان می دهد و معمولا بین چهار تا شش ماه ماندگاری دارد. بلیچینگ دندان یک روش محبوب برای اکثر افرادی است که به سفیدی و درخشانی لبخند خود اهمیت می دهند، به همین دلیل معمولا برایشان مهم است که بدانند هر چند وقت می توانند بلیچینگ دندان را تکرار کنند و آیا تکرار بیش از یک بار بی خطر است یا خیر. بر اساس تجربه ما در مرکز تخصصی ترمیمی و زیبایی دکتر مانوشا امیری، انجام مجدد این روش در بازه زمانی شش ماهه یا سالی یکبار کاملاً مطمئن است.

البته هر دندانپزشک متخصصی قبل از ارائه بلیچینگ دندان سلامت مینای دندان مراجعه کننده خود را بررسی می کند. به این دلیل که دندان‌های حساس با مینای ضعیف می‌توانند به محصولات سفید کننده واکنش ضعیفی نشان دهند و مینای دندان‌ را از بین ببرند. همچنین بلیچینگ دندان در دوره بارداری فرد یا آلرژی شناخته شده به پراکسید هیدروژن یا کاربامید یا افراد زیر ۱۶ سال، توصیه نمی شود.

آیا مواد سفید کننده دندان که در Bleaching دندان استفاده می شود می توانند منجر به آسیب دندان یا مینای دندان شوند؟

مواد سفید کننده مانند پراکسید هیدروژن که دندانپزشکان برای سفید کردن دندان ها استفاده می کنند می توانند به طور موقت مینای دندان را ضعیف کنند. اما بهتر است نگران نباشید چون معمولاً فقط به مدت چند روز منجر به حساسیت موقت دندان ها می شود. مشکلات اصلی که جای نگرانی دارد زمانی به وجود می آید که بیمار قبلاً به دلیل پوسیدگی و فرسایش دندان، یا نمایان شدن ریشه دندان به دلیل بیماری لثه، دندان و مینای دندان ضعیفی داشته باشد.

نحوه نگه داری بعد از بلیچینگ

سفید ماندن دندان ها بعد از بلیچینگ تا حد زیادی بستگی به عادات مصرفی خوراکی فرد دارد. همانطور که گفتیم خوردن بیش از حد قهوه یا شراب قرمز و مصرف زیاد سیگار می توانند لکه های جدیدی را به مرور زمان روی دندان ایجاد کنند. با انجام موارد زیر می توانید از بلیچینگ ارائه شده خود بهترین بهره را ببرید:

  • بعد از مصرف غذاهای رنگ دار و ایجاد کننده لکه حتما بلافاصله آب بنوشید و دهان خود را شستشو دهید.
  • برای مصرف نوشیدنی های رنگ دار از نی استفاده کنید.
  • بهداشت دهان و دندان خود را به خوبی رعایت کنید.
  • از کیت های سفید کننده خانگی برای حفظ بیشتر سفیدی دندان استفاده کنید.

بنابر این یکی از مزایای بلیچینگ دندان توسط دندانپزشک متخصص این است که روند سفید شدن دندان با نظارت متخصص انجام می شود و دندان ها در معرض خطر قرار نمی گیرند. دکتر مانوشا امیری و سایر دندانپزشک متخصص ترمیمی و زیبایی یک برنامه زمانی مشخص شده در مورد اینکه بیمار هر چند وقت یک بار می تواند بلیچینگ دندان انجام دهد ارائه می دهد. تغییر رنگ دندان‌ها باعث می‌شود که شما نتوانید به راحتی لبخند بزنید بلیچینگ دندان یک راه حل ایده آل برای برطرف کردن این مشکل می باشد. اگر به فکر سفید کردن دندان های خود از طریق بلیچینگ دندان هستید، بهتر است جهت مشاوره و اطلاعات دقیق تر با مرکز تخصصی ترمیمی و زیبایی دکتر مانوشا امیری تماس بگیرید ما آماده ارائه پاسخ به تمام سوالات شما در زمینه بلیچینگ دندان می باشیم.

کلام آخر

با توجه به توضیحات بالا با روش های درمانی اصلاح فرم دندان های کج و نامرتب آشنا شده اید. اکنون می توانید برای داشتن یک لبخند زیبا همراه با دندان های صاف و یکدست به مرکز تخصصی ترمیمی و زیبایی دکتر مانوشا امیری مراجعه کنید تا بتوانید در طی مشاوره بابهترین متخصص زیبایی دندان در بهترین مرکز دندانپزشکی در تهران، مناسب ترین روش اصلاح دندان های کج و نامرتب خود را از دکتر مانوشا امیری دریافت کنید.

شما عزیزان میتوانید نتایج کار مراجعین قبلی این مرکز را از بخش گالری مشاهده نمایید.

بیشتر بخوانید

 

۵/۵ - (۱ امتیاز)