جراحی لثه قبل از اجرای روکش کامپوزیت و لمینت دندان

همانطور که می بینیم در اجتماع امروز زیبا بودن طرح لبخند اهمیت بسیار زیادی در بین مردم پیدا کرده است. به همین دلیل روش های اصلاح طرح لبخند و روکش تمام سرامیکی دندان و روکش کامپوزیت دندان و روکش لمینت دندان جایگاه ویژه ای در دندانپزشکی زیبایی و ترمیمی پیدا کرده اند.اما بعضی از افراد هستند که نیاز به جراحی لثه قبل از انجام روکش های دندانی کامپوزیت یا لمینت دارند مانند جراحی لیفت لثه برای اصلاح لبخند لثه ای خود و داشتن یک طرح لبخند زیبا .  شاید لازم است بدانید چگونه می توانید هم لبخند لثه ای خود را اصلاح کنید و هم برای بر طرف کردن نواقص دندانی خود روکش دندان داشته باشید؟

ما در این مطلب ضرورت جراحی لیفت لثه قبل از اجرای انواع روکش دندان را بررسی می کنیم.

ضرورت انجام لیفت لثه قبل از روکش کامپوزیت و لمینت

افرادی که هنگام خندیدن بخش زیادی از لثه آنها دیده می شوند دچار لبخند لثه ای هستند. خیلی از این افراد هرگز از طرح لبخند خود راضی نیستند و به همین دلیل اقدام به جراحی زیبایی لثه می کنند و ممکن است برای پوشاندن نواقص جزئی دندان های خود و داشتن دندان های سفید و مرواریدی بخواهند بعد از انجام جراحی لثه روکش کامپوزیت یا لمینت داشته باشند.

 زمانی که بافت لثه سطح زیادی از دندان را می پوشاند و یا برعکس، سطح خیلی کمی از دندان دیده میشود و دندان ها کوتاه به نظر می رسند و یا ممکن است خط لثه صاف و همتراز نباشد و از زیبایی لبخند کم شود، در این حالت است که جراحی لیفت لثه ضرورت پیدا میکند. جراحی لیفت لثه برای افرادی که از وضعیت لثه و لبخند خود راضی نیستند می تواند  زیبایی دندانها و لبخند را به آنها باز گرداند. علت داشتن لبخند لثه ای و یا دندان های کوتاه به دلیل پوشش زیاد لثه ها در افراد می تواند ژنتیک، مشکلی در سلامت دهان و دندان و یا مصرف برخی داروها باشد. کانتورینگ لثه توسط پریودنتیست یا دندانپزشک متخصص زیبایی انجام می شود. ابتدا تصویربرداری با اشعه ایکس برای بررسی وضعیت استخوان نسبت به دندان تعیین و مقدار بافتی که باید برداشته شود (۲ میلی متر یا کمتر) انجام می شود.

جراحی لیفت لثه یک عمل سرپایی است که معمولا در مطب و در طی یک جلسه انجام می شود. قبل از شروع، از بی حسی موضعی برای بی حس کردن لثه استفاده می شود. معمولاً سقف دهان را بی حس می کنند، تا امکان لبخند زدن برای بیمار ممکن باشد و دندانپزشک بتواند نتیجه را بررسی کند.

طول مدت این جراحی با توجه به وسعت کانتورینگ و میزان بازسازی مورد نیاز متفاوت است، اما به طور کلی حدود ۱ تا ۲ ساعت طول می کشد.پس از اینکه لثه ها آماده شدند، متخصص روکش کامپوزیت و لمینت را برای فرد ارائه می دهد.

آیا جراحی لثه برای انجام روکش دندان دردناک است؟

متخصص قبل از شروع جراحی، ابتدا از بی حس کننده موضعی استفاده می کند تا دندان و لثه بی حس شود. به همین دلیل ممکن است فقط حین عمل یک درد جزئی و خفیفی را تجربه کند. بعد از جراحی لیفت لثه برای کنترل درد بیمار باید به توصیه متخصص خود از داروهای مسکن و دهان شویه استفاده کند. دوره نقاهت پس از جراحی لثه بسیار کوتاه است و کافی است که بیمار در حدود ۲۴ ساعت مراقبت های لازم را انجام دهد.

جراحی لیفت لثه با لیزر چگونه است؟

متخصص در جراحی لیفت لثه با لیزر به جای استفاده از تیغ جراحی از لیزر استفاده می کند. این روش به دلیل دقت و ظرافت بالا نیاز به مهارت و تجربه کافی متخصص  دارد. در روش لیفت لثه با لیزر متخصص به کمک لیزر می تواند خط لثه را با دقت بالا برش بزند. در این روش بیمار با کاهش خونریزی و تقریبا بدون هیچ دردی مواجه می شود. به این دلیل که لیزر همزمان با ایجاد برش، اعصاب و بافت ها را نیز می سوزاند، به همین جهت بیمار درد زیادی نخواهد داشت. این روش بدون نیاز به بی حسی نیز قابل انجام است و برای افرادی که نیاز به بی حسی دارند، میزان کمتری ماده بی حس کننده نسبت به روش سنتی تزریق می شود. بهبودی سریع تر به دلیل عدم نیاز به بخیه و احتمال عفونت کمتر و زمان جراحی کوتاه تر از مزایای دیگر لیفت لثه با لیزر می باشد.

مزایای لیفت لثه قبل از انجام کامپوزیت و لمینت

لیفت لثه، خط لثه را تنظیم می کند و باعث کاهش بافت های اضافه لثه می شود. انجام لیفت لثه قبل از ارائه روکش کامپوزیت و لمینت دندان باعث متعادل شدن ارتفاع دندان ها می شود و با انجام این جراحی تا حد زیادی  زیبایی دندان ها، ارتفاع و قوس لبخند اصلاح می شود.

مراقبت های قبل و بعد از لیفت لثه برای روکش کامپوزیت و لمینت

برای موفقیت آمیز بودن این جراحی و پیشگیری از عوارض جراحی لیفت لثه موارد زیر باید رعایت شود

  • بیمار باید در جلسه اول با متخصص خود در مورد هر گونه سابقه بیماری و مصرف داروی خاص صحبت کند
  • استفاده از دهانشویه و مسواک برای از بین بردن آلودگی ها قبل از جراحی
  • پرهیز از فعالیت شدید و ورزش سنگین قبل از جراحی برای پیشگیری از بالا رفتن فشار خون و ضربان قلب
  • استراحت کامل بعد از جراحی لثه
  • عدم مصرف غذاهای سفت و داغ و چسبنده بعد از جراحی
  • عدم استعمال سیگار بعد از جراحی به منظور پیشگیری از بروز عفونت و بیماری های لثه

هزینه جراحی لثه برای کامپوزیت دندان

هزینه لیفت لثه در هر بیمار با توجه به شرایط مختلف متغیر است. دندانپزشک متخصص با بررسی و معاینه وضعیت دهان و دندان بیمار، هزینه لیفت لثه را برای او مشخص می کند، زیرا برخی از افراد علاوه بر جراحی لیفت لثه نیاز به درمان های مکمل دیگری مانند لمینت دندان یا کامپوزیت دندان نیز دارند. اگر لیفت لثه با لیزر انجام شود، هزینه آن بیشتر از جراحی لثه معمولی می باشد.

همچنین نوع کامپوزیت مورد استفاده شده توسط دندانپزشک متخصص زیبایی و میزان تخریب و نواقص دندان و مهارت دندانپزشک از عوامل موثر بر قیمت نهایی اجرای روکش کامپوزیت هستند.

جمع بندی

جراحی  لیفت لثه یکی از رایج ترین  جراحی های لثه و اصلاح و بهبود زیبایی لثه قبل از روش های زیبایی مانند روکش کامپوزیت دندان است. همانطور که گفتیم جراحی لیفت لثه قبل از روکش به صورت سرپایی و در یک جلسه و با بی حسی موضعی انجام می شود. در صورت مراقبت های منظم بعد از جراحی لیفت لثه بیمار دچار عوارض زیادی نخواهد بود. با انجام لیفت لثه قبل از ونیر کامپوزیت دندان به لبخند زیبا و دلخواه دست پیدا می کنید.

  دکتر مانوشا امیری دندانپزشک متخصص  زیبایی با تجربه در رشت می باشد که در ارائه انواع روکش های دندان از جمله روکش کامپوزیت دندان حرف اول را می زند. این را می توان از نتیجه روکش ها و لبخند زیبای حاکی از رضایت مراجعین این مرکز متوجه شد.

مرکز تخصصی ترمیمی و زیبایی دکتر مانوشا امیریروکش لمینت دندان در رشت ، روکش کامپوزیت دندان در رشتو بلیچینگ دندان در رشت را با استفاده از روشهای مدرن و استفاده از تکنیک های منحصر به فرد و متریال های با کیفیت و روز دنیا به بهترین شکل ممکن برای مراجعین عزیز ارائه میدهند.

شما عزیزان میتوانید برای مشاهده عکس های قبل و بعد از روکش های دندان به گالری مرکز تخصصی دکتر مانوشا امیری مراجعه کنید.

 

۵/۵ - (۱ امتیاز)