عوامل موثر در تعیین قیمت روکش لمینت و کامپوزیت دندان

امروزه روکش های کامپوزیت دندان و لمینت برای اصلاح طرح لبخند و پوشاندن نواقص جزئی دندان طرفداران زیادی را به خود جلب کرده اند. بسیاری از مراجعین ما در مرکز تخصصی ترمیمی و زیبایی دکتر مانوشا امیری دندانپزشک متخصص زیبایی در رشت علاوه بر اینکه به زیبایی لبخند و دندان های خود توسط روکش کامپوزیت و لمینت دندان اهیمت می دهند قیمت لمینت و کامپوزیت دندان برایشان حائز اهمیت می باشد. به همین دلیل در این مطلب سعی کردیم تفاوت قیمت کامپوزیت دندان و لمینت و همچنین عوامل موثر در تعیین قیمت این روکش ها را بررسی کنیم.

 

کاربرد روکش لمینت و کامپوزیت دندان

روکش های لمینت سرامیکی و کامپوزیت دندان از محبوب ترین روش های زیبایی دندان در بین مردم شناخته شده اند. این دو نوع روکش می توانند بسیاری از مشکلات ظاهری دندان ها از جمله کجی و نامرتبی، فاصله بین دندان ها، تغییر رنگ دندان ها را برطرف کنند. استفاده از این روکش ها هم می تواند به صورت تکی برای یک دندان انجام شود هم به صورت مجموعه ای از دندان ها استفاده شود. یکی از موارد مهمی که در انجام روکش کامپوزیت و لمینت دندان در نظر گرفته میشود قیمت روکش دندان است. به طور کلی قیمت لمینت و کامپوزیت دندان نسبت به مزیت های بسیاری که دارند ارزش دارد. قیمت لمینت سرامیکی و کامپوزیت ونیر دندان به عوامل متعددی بستگی دارد و به همین دلیل نمی توان رقم دقیقی برای قیمت آن در نظر گرفت و ممکن است در هر مرکز دندانپزشکی یک قیمت متفاوت داشته باشند.

تفاوت قیمت لمینت دندان و کامپوزیت ونیر

به طور کلی روکش لمینت دندان و کامپوزیت ونیر از نظر مواد اولیه و نحوه اجرا و میزان مقاوت و ویژگی ها با یکدیگر متفاوت هستند. لمینت های سرامیکی طرفداران بیشتری نسبت به کامپوزیت ونیر ها دارند. شاید به این دلیل باشد که لمینت ها ظاهر زیباتر و طبیعی تر و ماندگاری بالاتری دارند. البته تخصص و مهارت دندانپزشک متخصص زیبایی در ارائه هر کدام از این روکش ها نقش بسیار زیادی دارد. کامپوزیت ونیرهای ارائه شده توسط دکتر مانوشا امیری تفاوت چندانی با دندان های طبیعی فرد نخواهند داشت.شما میتوانید عکس های قبل و بعد از روکش دندان مراجعین عزیز این مرکز را در قسمت گالری سایت مشاهده نمایید.

در هر صورت به دلیل کیفیت مواد و نحوه اجرای کار قیمت لمینت سرامیکی در مقایسه با لمینت های کامپوزیتی بالاتر است. کامپوزیت ونیر ها ارزان‌ تر هستند اما از داشتن یکسری مزایای لمینت ها محروم می باشند. مثلا کامپوزیت ونیر از مقاومت و استحکام لمینت ها در برابر ضربه و رنگ پذیری برخوردار نیستند.

عوامل موثر در تعیین قیمت لمینت و کامپوزیت دندان

 

نوع لمینت و کامپوزیت به کار رفته

 براساس جنس و ترکیبات به کار رفته در ساخت روکش لمینت، انواع مختلفی وجود دارد

  • لمینت سرامیکی زیرکونیا
  • لمینت دندان فلدسپاتیک
  • لمینت های IPS EMAX
  • لمینت گلس سرامیکی

هرکدام از این لمینت ها دارای خواص و مزایای مختص به خود هستند که انتخاب هرکدام از آنها می تواند تاثیر زیادی در افزایش یا کاهش قیمت روکش ارائه شده داشته باشد. برای اطلاعات بیشتر در مورد هر کدام می توانید به مقالات مربوطه در سایت رجوع کنید.

 

نوع کامپوزیت دندان

  • کامپوزیت ماکروفیل یا درشت دانه: این مدل کامپوزیت از چند دهه پیش وارد حوزه پزشکی شده و دارای ذرات ۱۰ تا ۱۵ میکرومتر است. کامپوزیت ماکروفیلی ذرات بزرگتری از انواع دیگر دارند که ارائه کار را سخت تر می کنند ولی دارای ماندگاری و مقاومت بالاتری هستند.
  • کامپوزیت میکروفیل : این نوع از کامپوزیت ها ریز دانه تر از قبل هستند و به همین دلیل روکش ارائه شده کاملاً صاف و یکدست است. اما این نوع کامپوزیت دوام و مقاومت کمتری نسبت به کامپوزیت ماکروفیل دارد.
  • کامپوزیت دندان هیبرید، میکرو هیبرید و نانو هیبرید: برخی از ذرات این نوع کامپوزیت ها در محدوده ۱۰ تا ۱۵ میکرومتر و برخی دیگر در محدوده ۴۰ میکرومتر هستند. از مزایای این نوع کامپوزیت ها می توان به افزایش مقاومت در برابر سایش ، دوام و مقاومت بالا اشاره کرد. ولی در عین حال به مرور زمان زیبایی و کیفیت خود را از دست می دهند.
  • نانو کامپوزیت: نوع دیگر کامپوزیت دندان، نانوکامپوزیت است که برای اصلاح نواقص در کامپوزیت های ترکیبی استفاده می شود. این کامپوزیت ها مقاومت خوبی در برابر سایش دارند و درخشندگی خوبی دارند.

 

برند و کیفیت لمینت و کامپوزیت استفاده شده

یکی دیگر از عوامل موثر در تعیین قیمت روکش ها نوع برند و کیفیت مواد به کار رفته شده می باشد. هر چه از لمینت و یا کامپوزیت با برند بهتر و کیفیت بالاتر استفاده شود کیفیت بهتر و در نتیجه قیمت روکش های ارائه شده افزایش می یابد. به عنوان مثال بهترین مارک کامپوزیت دندان در ایران از برندهای امریکایی یا ژاپنی هستند که بسته به نوع آنها قیمتشان هم متغیر خواهد بود.از مارکهای خوب امریکایی میتوان به ۳M , Bisco ، Cosmedent  اشاره کرد.از مارکهای کامپوزیت ژاپنی نیز میتوان به Gradia Direct ، Geanial و kuraray اشاره کرد.

 

قیمت لمینت دندان در رشت

 

انجام درمان های اضافه

لمینت و کامپوزیت دندان فقط برای دندان‌های سالم که دارای شرایط خوبی هستند قابل ارائه می باشند. یعنی اگر دندان دارای پوسیدگی باشد ابتدا باید پوسیدگی دندان برطرف شود. چون اگر دندان پوسیده روکش شود عوارض خطرناکی را در پی خواهد داشت. بنابراین هزینه درمانی این موارد می تواند باعث اضافه شدن بر هزینه کل روکش ها شود.

 

مهارت و تخصص دندانپزشک

 اگر می‌خواهید روکش های دندان زیبا و طبیعی داشته باشید بهتر است حتما به مهارت و تخصص دندانپزشک خود توجه کنید. دندانپزشکان متخصص زیبایی مهارت بیشتری در ارائه روکش های لمینت و کامپوزیت نسبت به دندانپزشکان عمومی خواهند داشت و در عین حال می توانند دستمزد بالاتری نسبت به آنها داشته باشند. در بعضی موارد پرداخت هزینه بیشتر به معنی سرمایه گذاری در بلند مدت می باشد.

 

تعداد دندان‌های روکش شده

اگر می‌خواهید کل دندان‌های ردیف جلو روکش شود، در این صورت هزینه‌ های بیشتری را نسبت به زمانی که فقط می خواهید یک یا دو دندان را روکش انجام دهید باید بپردازید. اگر هزینه درمان برایتان مهم است، باید به‌ دقت بررسی کنید که واقعاً تا چه اندازه به روکش نیاز دارید. این روکش ها معمولا جنبه‌ زیبایی دارند، به همین دلیل ممکن است فقط با پوشاندن چند دندان، به لبخند دلخواه خود برسید.

 

جمع بندی

همانطور که گفتیم روکش کامپوزیت دندان گزینه ارزان ‌تری نسبت به لیمنت دندان است، البته این به این معنی نیست که کامپوزیت ونیرها دارای کیفیت و کارایی خوبی نباشند. به طور کلی مواد خمیری کامپوزیت و عدم نیاز به ساخت آن در لابراتوار دندانپزشکی و راحت تر بودن نحوه اجرای آن ارزان تر از لمینت ها هستند. نتیجه نهایی هر کدام از این روکش ها به مهارت و تجربه دندانپزشک متخصص مربوط می شود. ممکن است دندانپزشکی که مهارت کافی ندارد روکش های لمینت را جوری ارائه دهد که نه تنها باعث زیباتر شدن لبخند نشود بلکه  باعث مصنوعی و زشت تر شدن لبخند و دندان های فرد شده باشد.

دکتر مانوشا امیری یکی از ماهر ترین دندانپزشکان متخصص زیبایی در زمینه انجام روکش های کامپوزیت و لمینت دندان می باشد. شما می توانید با مشاهده تصاویر و رضایت مراجعین این مرکز از نتیجه روکش های خود با خیال راحت اصلاح طرح لبخند خود را به این مرکز تخصصی زیبایی دندان بسپارید.

مرکز تخصصی ترمیمی و زیبایی دکتر مانوشا امیری روکش لمینت دندان در رشت ، روکش کامپوزیت دندان در رشت و بلیچینگ دندان در رشت را با استفاده از روشهای مدرن و استفاده از تکنیک های منحصر به فرد و متریال های با کیفیت و روز دنیا به بهترین شکل ممکن برای مراجعین عزیز ارائه میدهند.

شما عزیزان میتوانید برای مشاهده عکس های قبل و بعد از روکش های دندان به گالری مرکز تخصصی دکتر مانوشا امیری مراجعه کنید.

 

۵/۵ - (۱ امتیاز)