خیلی از ما ها معمولا جرم گیری دندان ها را با سفید کردن دندان اشتباه می گیریم. البته هدف از هر دو روش دندانپزشکی افزایش عزت نفس و ارتقاء سلامت و بهداشت دهان و دندان است. اما، هرکدام از آنها روشهای کاملاً متفاوتی از هم هستند. تفاوت اصلی بین جرم گیری دندان و سفید کردن دندان ها در این است که هدف جرم گیری دندان ها از بین بردن پلاک ها و رسوب های تشکیل شده ی دندان است، در حالی که سفید کردن دندان ها بیشتر جنبه زیبایی دارد و هدف آن پاک کردن لکه ها و زردی دندان برای ظاهر بهتر است. در هر صورت، هر دوی این روش ها برای داشتن یک لبخند درخشان و دلخواه ضروری است.

متخصص دندانپزشکی زیبایی

ماهیت این دو روش

پاکسازی و تمیز کردن دندان ها برای حفظ سلامت دهان و دندان و جلوگیری از پوسیدگی دندان ضروری است. هر نوع پلاک یا باکتری که در دهان تشکیل می شود می تواند بر لثه ها و دندان ها تأثیر بگذارد و منجر به از دست دادن دندان شود. جرم گیری حرفه ای هر شش ماه یکبار برای سلامت دندان ها ضروری است پلاک ها و رسوب ها از علائم وجود باکتری در دهان هستند و ممکن است منجر به عوارض دیگر مانند عفونت معده شوند. بنابراین، تمیز کردن دندان ها به روش جرم گیری برای حفظ سلامت دندان ها یک نیاز ضروری دندانپزشکی است.

سفید کردن دندان ها یک روش زیبایی است که باعث درخشش دندان ها و زیباتر شدن لبخند شما می شود و معمولاً ضروری نیست زیرا زرد شدن طبیعی دندان ها برای خیلی ها ناراحت کننده نیست اما برای خیلی از افرادی که دندان هایشان تغییر رنگ داده اند می تواند ضروری باشد و عزت نفس آنها را تحت تأثیر قرار دهد. این روش به تنهایی فواید زیادی برای سلامت دهان و دندان ندارد، اما برای بهتر به نظر رسیدن ظاهر دندان ها و احساس رضایتمندی شما از لبخندتان مفید است.

جرم دندان و جرم گیری دندان

پاکسازی و سفید کردن دندان ها توسط چه کسی انجام می شود؟

یکی از مهم ترین تفاوت های بین پاکسازی و سفید کردن دندان ها نوع دندانپزشکی است که برای هر کدام باید به او مراجعه می کنید. تمیز کردن دندان ها می تواند توسط دندانپزشک عمومی انجام شود چون می تواند شامل اقداماتی مانند جرم گیری، پولیش و صیقل، پاکسازی عمیق یا کانال ریشه باشد. همه ی این روش ها غیرجراحی هستند و می توانند توسط دندانپزشک عمومی انجام شوند.

سفید کردن دندان ها توسط متخصص زیبایی دندان انجام می شود. متخصص زیبایی دارای تخصص و آموزش لازم برای عمل زیبایی دندان می باشد.

مزایای تمیز کردن و سفید کردن دندان ها

تمیز کردن دندان مزایای متعددی برای سلامتی و بهداشت دهان و دندان دارد. پلاک و جرم ها از روی دندان ها پاک می شود. با از بین رفتن باکتری های موجود در دهان از خطرات پوسیدگی و از بین رفتن دندان ها جلوگیری می شود. اگر باکتری های موجود در دهان برای مدت طولانی باقی بمانند، منجر به بیماری لثه می شود و در نهایت مشکلات بزرگتری را بوجود میاورد. پاکسازی دندان ها بوی بد دهان را که در اثر عفونت و باکتری ایجاد شده است کاهش می دهد.

مزیت اصلی سفید کردن دندان ها سفیدتر شدن دندان ها و لبخند روشن تر است که منجربه افزایش اعتماد به نفس و عزت نفس افراد می شود.

تفاوت بین جرم گیری و سفید کردن دندان ها
تفاوت بین جرم گیری و سفید کردن دندان ها

محصولات سفید کننده

کیت های سفید کننده ی حرفه ای دندان محصولاتی برای روشن و درخشان کردن لبخند شما هستند. کیت های سفید کننده ی حرفه ای دندان ها معمولا دارای سینی هایی برای قالب گیری و جاگذاری مناسب در دندان ها، لوله ها یا سرنگ های ژل سفید کننده دندان هستند.

نوارهای سفید کننده ای در بازار بدون نسخه نیز برای سفید کردن دندان ها وجود دارند. نوارهای سفید کننده Crest 3D با روکش ژل سفید کننده همراه هستند که با لکه های زیر سطح مینای دندان مبارزه می کنند. نوارهای سفید کننده ی دیگری مثل iSmile نیز می توانند منبع خوبی برای محصولات سفید کننده ی دندان باشند.

خمیردندان ذغالی می تواند برای داشتن یک لبخند سفید مفید باشد. ذغال مخلوط با خمیردندان ماده ی ساینده ی ملایم است که با لکه های زیر مینای دندان و روی سطح دندان مبارزه می کند.

در نتیجه

به طور کلی هر دو روش با یکدیگر متفاوت هستند اما بسیار محبوب هستند. سفید کردن دندان ها را می توان در خانه انجام داد اما توصیه می شود به متخصص زیبایی دندان مراجعه کنید. مرکز تخصصی ترمیمی و زیبایی دکتر مانوشا امیری برای سفید کردن دندان های شما بهترین و مناسب ترین راهکار ها و محصولات را ارائه می دهد و شما در نهایت با یک لبخند رضایتمند از این مرکز خارج می شوید.

 

هزینه کامپوزیت هر واحد ۲/۰۰۰/۰۰۰
هزینه لمینت هر واحد از ۴/۰۰۰/۰۰۰
هزینه بلیچینگ هر فک ۲/۵۰۰/۰۰۰
هزینه بیلداپ (ترمیم دندان عصب کشی شده ) ۱/۵۰۰/۰۰۰ الی ۱/۸۰۰/۰۰۰
هزینه ترمیم دندان پوسیده ۱/۲۰۰/۰۰۰ الی ۱/۵۰۰/۰۰۰


در مرکز دندانپزشکی ترمیمی و زیبایی دندان دکتر مانوشا امیری انواع درمانهای زیبایی دندان شامل لمینت کامپوزیتی، لمینت سرامیکی، بستن فواصل بین دندانی، اصلاح طرح لبخند، بلیچینگ دندان و کلیه درمان های رایج ترمیمی شامل پرکردن دندان با مواد همرنگ و آمالگام توسط دکتر مانوشا امیری متخصص ترمیمی و زیبایی دندان و محیطی آرام و زیبا و با استفاده از مدرن ترین تجهیزات و استفاده از برندهای روز دنیا انجام می پذیرد شما عزیزان میتوانید جهت وقت ملاقات با شماره ی ۳۲۱۳۲۶۴۴-۰۱۳ تماس و یا جهت مشاوره آنلاین با ما در ارتباط باشید.

Rate this post