لمینت دندان خرگوشی

روکش لمینت دندان یکی از روش های موثر و کاربردی در اصلاح دندان های خرگوشی می باشد. دندان خرگوشی به حالتی گفته می شود که فک پایین در موقعیت مناسب خود قرار دارد اما فک بالا بیش از حد معمول از فک پایین جلو زده باشد و همچنین دندان های جلوی فک بالا بزرگتر از اندازه معمولی خود باشند. این وضعیت ممکن است باعث کاهش زیبایی دندان ها و لبخند فرد باشد به همین دلیل در مرکز تخصصی ترمیمی و زیبایی دکتر مانوشا امیری بهترین دندانپزشک متخصص زیبایی از روکش لمینت دندان به عنوان راه حلی برای اصلاح دندان های خرگوشی و کج استفاده می نماید.

روکش لمینت برای اصلاح دندان خرگوشی 

در مرحله دکتر مانوشا امیری دندانپزشک متخصص زیبایی  برای تشخیص مناسب بودن روکش لمینت ابتدا با استفاده از تصاویر بدست آمده از اسکن و اشعه ایکس با  دقت تمام جوانب و وضعیت دندان ها را بررسی می کنند. در صورت مناسب بودن وضعیت دندان ها برای رسیدن به شکل مناسب و نصب درست روکش لمینت به مقدار لازم تراشیده می شوند و سپس قالب گیری می شوند و از روی این قالب ها مطابق رنگ و اندازه تعیین شده روکش های لمینت در لابراتوار دندانپزشکی ساخته می شوند.

تا زمان آماده شدن روکش های دائمی، دندانپزشک از نوعی روکش موقت بر روی دندان ها استفاده می کند. روکش های موقت می تواند عاملی برای بررسی این موضوع باشد که آیا روکش های لمینت مناسب با دندان ها هستند یا خیر و در صورت وجود مشکل روکش های دائمی اصلاح می شوند. بعد از آماده شدن روکش ها در مرحله بعدی برای تثبیت روکش ها بر روی دندان ها از پرتو لیزر استفاده می شود و در نهایت روند تکمیلی و تنظیم روکش توسط متخصص انجام می شود.

چه عاملی باعث خرگوشی شدن دندان ها می شود؟

ممکن است به صورت ژنتیکی و ارثی دو دندان جلوی دهان فرد بزرگتر از بقیه دندان ها باشد. همچنین بیش از حد کوچک بودن دندان های اطراف باعث بزرگ به نظر رسیدن دندانهای جلو می شود.

اگر بافت لثه دندان های جلوی دهان در حد غیر نرمال کوتاه و بافت لثه دندان های جانبی بیش از حد نرمال بلند باشد باعث خرگوشی شدن دو دندان جلویی می شود.

عادت به مکیدن انگشت و استفاده از پستانک در کودکی می تواند یکی دیگر از عوامل ایجاد دندان خرگوشی در افراد باشد.

گاهی وجود دندان های اضافه و یا دندان های نهفته باعث کم شدن فضای لازم برای رشد دندان های اصلی می شود و رشد دندان ها را با مشکل رو به رو می کند.

انجام لمینت دندان در رشت

عوارض دندان خرگوشی

 اولین و مهم ترین مشکل دندان خرگوشی در افراد از منظر زیبا شناسی می باشد. ممکن است در لبخند برخی از افراد، بخشی از لثه آنان دیده  شود که اصلا ظاهر خوشایندی ندارد. دندان های خرگوشی به علت عدم تناسب با دندان های دیگر، به مرور زمان باعث فشار به لثه و فک و دندان های دیگر می شود و ممکن است در جویدن غذا و تکلم مشکل ایجاد کند. و افراد دچار لکنت در گفت و گو یا تنگی نفس شوند.

مزایای روکش لمینت برای اصلاح دندان های خرگوشی

انجام روکش لمینت دندان برای اصلاح طرح لبخند دندان های کج و خرگوشی نسبت به روش های دیگر مثل ارتودنسی مزایای بسیاری می تواند داشته باشد. روکش های لمینت  با پوشاندن نقص دندان باعث زیباتر شدن و یکدست شدن دندان ها می شود که به تبع آن فرد می تواند در پایان کار به لبخند زیبا و دلخواه خود دست پیدا کند. انجام روکش لمینت برای دندان های خرگوشی نهایتا در دو جلسه تکمیل خواهد شد و به همین دلیل فرد می تواند به جای مدت طولانی در درمان های طولانی ارتودنسی در طی یک یا دو جلسه به نتیجه دلخواه خود برسد. همچنین اجرای روکش های لمینت نسبت به روش های دیگری مثل جراحی لثه یا ارتودنسی کم تهاجمی تر هستند و نیازی به بی حسی های قوی ندارند. روکش های لمینت علاوه بر تغییر شکل دندان ها به روشن تر شدن و پوشیده شدن لکه های روی دندان ها کمک می کنند. در روکش های لمینت امکان انتخاب رنگ لمینت وجود داشته و می توانید نزدیکترین رنگ به دندان های طبیعی خود را انتخاب کنید. لمینت ها باعث مقاومت بیشتر دندان ها می شوند و ماندگاری خوبی نسبت به سایر روکش های دارند.

قیمت لمینت دندان های خرگوشی

دندان های  خرگوشی و کج جهت ترمیم با روکش لمینت ممکن است هزینه بیشتری نسبت به سایر روش ها داشته باشند به این دلیل که لمینت یک عمل زیبایی است که در کوتاه ترین زمان ممکن می تواند لبخند شما را زیبا کند. قیمت لمینت به عوامل مختلفی مثل جنس لمینت مورد استفاده و تعداد دندان ها که در دندان های خرگوشی معمولا دو دندان جلو روکش می شوند و مهارت و تخصص دندانپزشک بستگی دارد. روکش لمینت دندان خرگوشی یک عمل زیبایی است که تحت پوشش بیمه نمی باشد. برای اطلاع از قیمت لمینت دندان خرگوشی می توانید با مرکز ما و مشاوران آنلاین ما تماس حاصل بفرمایید.

جمع بندی

مراقبت از لمینت و رعایت بهداشت دندان و دهان در همه موارد حائز اهمیت می باشد. استفاده صحیح از مسواک و نخ دندان به مقاومت لمینت کمک بسیاری می کند. لمینت دندان های جلو به دلیل منطقه قرار گیری در دهان بیشتر در معرض آسیب و ضربه هستند و باید در نگه داری و مراقبت آنها دقت بیشتری شود.

بهتر است برای انجام روکش های لمینت یا کامپوزیت دندان های خود به انتخاب دندانپزشک خود دقت کنید. درست است که روکش لمینت و کامپوزیت می توانند یک راه حل مناسب برای دندان های خرگوشی باشند اما ارائه نتیجه دلخواه و ماندگاری آنها بستگی زیادی به مهارت متخصص زیبایی دارد. دکتر مانوشا امیری دندانپزشک متخصص زیبایی دارای مهارت منحصر به فرد برای انجام انواع روکش های دندان به همراه نتایج عالی و با کیفیت می باشد. مرکز تخصصی پیشرفته ترمیمی و زیبایی دکتر مانوشا امیری یک انتخاب مناسب و مطمئن برای اصلاح دندان های خرگوشی می باشد.

مرکز تخصصی ترمیمی و زیبایی دکتر مانوشا امیری روکش لمینت دندان، روکش کامپوزیت دندان و  بلیچینگ دندان را با استفاده از روشهای مدرن و استفاده از تکنیک های منحصر به فرد و متریال های با کیفیت و روز دنیا به بهترین شکل ممکن برای مراجعین عزیز ارائه میدهند.

شما عزیزان میتوانید برای مشاهده عکس های قبل و بعد از روکش های دندان به گالری مرکز تخصصی دکتر مانوشا امیری مراجعه کنید.

Rate this post