آیا تراش دندان در کامپوزیت دندان درد دارد؟

روکش کامپوزیت دندان یکی از روش های دندانپزشکی زیبایی و اصلاح طرح لبخند می باشد که امروزه به دلیل مزایای زیادی که در برطرف کردن بسیاری از مشکلات ظاهری دندان مثل بد رنگی یا روی هم رفتگی یا شکستگی های جزئی و… دارد در بین مردم به خصوص جوانان محبوبیت زیادی پیدا کرده است. دکتر مانوشا امیری دندانپزشک متخصص ترمیمی و زیبایی در تهران و تهران دارای تجربه و مهارت و روشهای منحصر به فردی در زمینه ارائه انواع روکش های ترمیمی و زیبایی دندان از جمله لمینت دندان و کامپوزیت دندان دارد. این روشها باعث ماندگاری و زیبایی بیشتر و از همه مهمتر طبیعی بودن این روکش ها میشود.

قیمت کامپوزیت ونیرها و انجام شدن آنها در یک روز یکی دیگر از عوامل موثر در پرطرفدار بودن این روکش ها می باشد. بسیاری از مراجعین ما در مرکز تخصصی ترمیمی و زیبایی دندان دغدغه  تراشیده شدن دندان های خود در انجام کامپوزیت ونیر را دارند. همچنین یکی از سوالات پرتکرار شما کاربران عزیز و مراجعین محترم این است که آیا تراشیده شدن دندان درد یا خیر؟

میزان تراش دندان ها در کامپوزیت ونیرها چقدر است؟

روکش کامپوزیت از مواد رزین و انعطاف پذیری هستند که مستقیماً توسط دندانپزشک روی سطح دندان شکل داده می شوند.

همانطور که می دانید مواد کامپوزیت ونیر مواد ترمیمی هستند که با توجه به شفافیت در سطوح و طیف رنگی مختلف متناسب با رنگ دندان ها و سلیقه بیمار انتخاب می شوند. دکتر مانوشا امیری برای طبیعی تر و زیباتر شدن لبخند نزدیک ترین رنگ به دندان های بیمار را پیشنهاد می دهد. اگر شما از ظاهر دندان های خود به دلیل شکستگی، بد رنگی، فرم بد، فاصله بین دندان‌ها، نامرتبی و فرسودگی احساس خوبی ندارید بهترین دکتر کامپوزیت دندان در تهران می تواند در طی یک جلسه با انجام کامپوزیت ونیرهای جذاب دندان های زیبا و درخشان را برای شما ارائه دهد.

در این میان میزان شکل ‌دهی مورد نیاز برای اصلاح شکل و فرم دندان متفاوت است و تا حد زیادی به تجربه و هنر دست دندانپزشک متخصص ترمیمی و زیبایی که انتخاب کرده اید بستگی دارد. بعضی از اقدامات مربوط به زیبایی دندان مثل پر کردن فاصله دندان، ترمیم لب پریدگی های جزئی، اصلاح روی هم رفتگی ها و یا بدرنگی دندان ممکن است نیاز به اصلاح جزئی داشته  باشد و یا در بعضی موارد ممکن است مقدار بیشتری از سطح مینای دندان تراشیده شود تا کامپوزیت بتواند به صورت درست و اصولی شکل داده شود.

به عنوان مثال دندان ها ممکن است به دلیل پوسیدگی به مقدار بیشتری از تراشیده شدن نیاز داشته باشند. در این موارد ممکن مقدار بیشتری از لایه های دندان توسط ابزار مخصوص تراش (دریل) درگیر شوند.

دکتر مانوشا امیری متخصص ترمیمی و زیبایی دندان معمولا تا جایی که امکان دارد از تراش زیاد دندان خودداری می کند. معمولا دندان ها برای آماده سازی کامپوزیت ونیرها نیاز به از بین بردن قسمت زیادی از مینای دندان ندارند و در صورت لزوم مقدار تراش بسیار جزئی خواهد بود و ممکن است مقدار بسیار کمی از مینای دندان برداشته ‌شود. معمولا در مواردى که دندان‌ها ناهمترازی و به هم ریختگی زیاد دارند مقدار تراشیده شدن آنها بیشتر می شود. هر چه مشکل ظاهری دندان ها کمتر باشد تراش دندان کمتر می شود. ممکن است به دلیل ظرافت و ضخیم و کلفت نشدن دندان ها نیاز به مقدار کمی تراش قبل از مواد گذاری وجود داشته باشد.

 

 

آیا تراش دندان در کامپوزیت ونیر دردناک است؟

احساس درد در مرحله آماده سازی دندان تا حد زیادی بستگی به عملکرد متخصص شما دارد. اگر متخصص لازم ببیند که مقدار زیادی از دندان باید تراشیده شود حتما از مواد بی حسی برای راحت بودن بیمار استفاده خواهد. در اینصورت شما هیچگونه درد و ناراحتی را در حین تراش دندان خود احساس نخواهید کرد. در مواردی که دندان به مقدار خیلی سطحی نیاز به تراش داشته باشد معمولا به دلیل عدم وجود درد نیاز به استفاده از بی حسی وجود ندارد. اما در صورت وجود هرگونه احساس ناراحتی حتی در موارد جزئی دندانپزشک از مواد بی حسی برای بیمار خود استفاده خواهد کرد. در مرکز تخصصی ترمیمی و زیبایی دکتر مانوشا امیری مراجعین ما هیچگونه دردی را در هنگام انجام روکش های دندانی خود تجربه نخواهند کرد و در نهایت با لبخند دلخواه خود مرکز را ترک می کنند.

دوره بهبودی بعد از انجام کامپوزیت ونیر

ممکن است شما آن دسته از افرادی باشید که به دلیل مشغله های کاری خود یا شرایط زندگی که دارید برایتان مهم باشد که تا چه مدت بعد از انجام روکش می توانید به زندگی روتین خود برگردید؟ آیا انجام روکش های کامپوزیت دندان دوره ریکاوری و بهبودی دارد؟

در پاسخ به این سوال باید بگوییم که بهتر است خوشحال باشید چون کامپوزیت ونیرها علاوه بر اینکه در طی یک جلسه بعد از مشاوره در مطب توسط دندانپزشک انجام می شوند و نتیجه کار در همان جلسه قابل مشاهده است دارای دوره  بهبودی و ریکاوری خاصی نمی باشد. شما می توانید بلافاصله بعد از اینکه مطب را ترک نمودید به عملکرد های عادی روزانه خود بپردازید بدون اینکه هیچگونه درد و ناراحتی را تجربه کنید. اما نکته ای که وجود دارد این است که در مصرف غذاها و نوشیدنی های رنگ دار بیشتر از قبل پرهیز کنید چون ممکن است دوباره به دندان های بد رنگ و لکه دار گذشته برگردید. بعد از خوردن مواد غذایی رنگ دار حتما دهان خود را بشویید و مسواک بزنید. در بقیه موارد مانند دندان های طبیعی می توانید غذا بخورید. البته مانند دندان طبیعی از شکستن آجیل و اجسام و مواد غذایی سفت خودداری کنید. چون کامپوزیت ونیرها آهن نیستند که دچار شکستگی نشوند مواد رزین شفاف و نازکی هستند که باید از آنها تا حدودی مراقبت شود.

 

جمع بندی

کامپوزیت ونیرها به دلیل کیفیت خوب مواد به کار گرفته شده دارای استحکام و ماندگاری قابل قبولی هستند که باعث شده تقریبا برای رفع هر مشکل زیبایی دندان مانند رفع شکستگی و لب پریدگی دندان ، بلند کردن ارتفاع دندان های کوتاه ، پر کردن دندان ، بستن فاصله میان دندان ها و سفید کردن دندان ها از این روش دندانپزشکی زیبایی با حداقل تراش مینای دندان و در بعضی موارد بدون نیاز به تراش استفاده شود.

و در آخر نکته ای که بسیار مهم است بدانید این است که حتما در انتخاب دندانپزشک انجام دهنده روکش های خود دقت کنید. چون ارائه مناسب کامپوزیت ونیرها و لمینت های دندانی و نداشتن درد و عدم آسیب به دندان ها تا حد زیادی به تجربه و مهارت دندانپزشک و متخصص ترمیمی و زیبایی دندانی که مراجعه کرده اید بستگی دارد. امروزه بسیاری از افراد که شاید نمی توانیم با اسم دندانپزشک آنها را صدا بزنیم با تبلیغات گسترده و فریب دهنده و قیمت پایین روکش های دندانی را برای مراجعین خود ارائه می دهند که علاوه بر آسیب شدید به دندان ها و عوارض جبران ناپذیر منجربه ضرر مالی هم برای افراد می شوند.

شما می توانید در تصاویری که در قسمت گالری سایت ما وجود دارد و نظرات مراجعین محترم در مورد نتیجه کامپوزیت ونیرهای خود از تجربه و مهارت دکتر مانوشا امیری دندانپزشک متخصص ترمیمی و زیبایی در و تهران مطمئن شوید.

مرکز تخصصی ترمیمی و زیبایی دکتر مانوشا امیری ارائه دهنده انواع روش های ترمیمی و زیبایی دندان برای اصلاح طرح لبخند شما مراجعین محترم می باشد. برای اطلاعات بیشتر و پاسخ سوالات خود می توانید از طریق مشاوره آنلاین با ما در همین مرکز در تماس باشید.

مرکز تخصصی ترمیمی و زیبایی دکتر مانوشا امیری لمینت دندان در تهران، کامپوزیت دندان در تهران و  بلیچینگ دندان  را با استفاده از روشهای مدرن و استفاده از تکنیک های منحصر به فرد و متریال های با کیفیت و روز دنیا به بهترین شکل ممکن برای مراجعین عزیز ارائه میدهند.

شما عزیزان میتوانید برای مشاهده عکس های قبل و بعد از روکش های دندان به گالری مرکز تخصصی دکتر مانوشا امیری مراجعه کنید.

 

۵/۵ - (۱ امتیاز)