رفتن به محتوای اصلی
Snap-On Smile «کاور دندان»، درمان موقت برای زیبایی لبخند

Snap-On Smile «کاور دندان»، درمان موقت برای زیبایی لبخند

Snap-On Smile «کاور دندان»

امروزه همه دوست دارند در حداقل زمان به زیبایی مطلوب از نظر دندان ها و لبخند برسند. عده ای ترجیح می دهند این خواست را با ترمیم های زیبایی دندان ها به شکل لامینیت (به اصطلاح ارتودنسی فوری یا مرتب کردن بدون ارتودنسی یا ارتودنسی در یک جلسه) عملی کنند. اخیرا دستگاهی تبلیغ می شود که این کار را ظاهرا راحت تر کرده است:

این به اصطلاح کاور دندان  با نام اصلى (snap-on-smile) را مى توان وسیله ای بسیار مناسب دانست براى استفاده در مراسم خاص و مناسبت هاى خاص و مهمانی (مراسم ازدواج و …) براى کسانى که از ظاهر دندان هاى خود راضى نیستند و قصد یا فرصت انجام درمان هاى ارتودنسى یا ترمیم زیبایى دایم را ندارند! در این وسیله روی دندان های شما می نشیند و تا وقتی آن را خارج نکنید، ظاهر دندان ها و فرم لبخند را موقتا زیبا می کند.

قیمت نوع اصیل کاور دندان گرچه ممکن است ظاهرا پایین تر از درمان هاى ارتو یا زیبایى باشد ولى هنوز رقم زیادى است. خصوصا که این دستگاه با کوچکترین بی احتیاطى ممکن است در برخى نقاط بشکند و مجبور به صرف هزینه مجدد شوید! براى تهیه دستگاه ابتدا قالبى از دندان (ترجیحا توسط دندانپزشک) تهیه مى شود و سپس این قالب ها به لابراتوار هاى خاص ارسال مى شوند تا دستگاه مخصوصى از رزین هاى مخصوص دندان پزشکى ساخته شود.

اسنپ دندان یک روش غیر تهاجمی و قابل جابجایی زیبایی دندان است که تنها با یک فشار کم در جای خود در دهان قرار میگیرد و قابلیت برداشتن را در زمان دلخواه دارد..

درست است که اسنپ دندان می تواند به سرعت یک لبخند هالیوودی را برای شما فراهم کند ، اما اگر بخواهید دندان هایی به زیبایی و طبیعت دندان های طبیعی داشته باشید و همچنین برای همیشه به راحتی و بدون نگرانی لبخند بزنید بهتر است از روش های لمینیت دندان و یا کامپوزیت دندان استفاده کنید.

همانطور که توضیح داده شد ، اسنپ دندان یک روش سریع اما موقتی زیبایی دندان است ، به این معنی که تنها در موقعیت های خاص می توانید در عرض چند ثانیه دندان های خود را مانند لنز چشمی بپوشانید و زیبا نشان دهید اما پس از خارج سازی اسنپ دندان از دهان قابلیت زیبایی دندان ها از بین می رود. اگرچه کاور دندان ممکن است به عنوان یک راه حل موقت بسیار مناسب برای مناسبتهایی نظیر مهمانی و عروسی باشد،  ولى اگرانجام درمان اساسى (ارتودنسى یا ترمیم زیبایى) براى شما ممکن باشد، بهتر است این کار را انجام دهید.

استفاده از روش اسنپ دندان برای پوشاندن دندان های از دست رفته نیز مرسوم است و قطعا ما با توجه به عوارض بی دندانی توصیه نمی کنیم از این روش استفاده کنید ، اما اگر صرفا به منظور آماده شدن و بهبود جای زخم جراحی ایمپلنت منتظر هستید ، از آن استفاده می کنید اشکالی ندارد.

 

محدودیت های کاور دندان

اگرچه غذا خوردن با این به اصطلاح کاور دندان عملی است ولى اگر جسم سختى بین دندان ها بماند ممکن است دستگاه بشکند.

استفاده از مواد چسبناک یا آدامس هم با این دستگاه عملى نیست.

صحبت کردن با دستگاه تحت تاثیر قرار مى گیرد و باید مدتى استفاده کنید تا به صحبت کردن با آن عادت کنید.

کاور دندان

برگشت به بالا