اگر شما مستعد پوسیدگی دندان یا بیماری های لثه هستید ممکن است کودکان شما نیز در معرض خطر بیشتری نسبت به کودکان دیگر باشند. بنابراین گاهی اوقات حتی بهترین نوع مسواک زدن و نخ دندان کشیدن نیز نمی تواند از ایجاد حفره جلوگیری کند. اگر کودک شما از درد دندان شکایت دارد حتما باید با دندانپزشک خود تماس بگیرید زیرا این میتواند نشانه ای از حفره ای باشد که نیاز به درمان دارد.

روکش تمام سرامیک   

مواد جدید مورد استفاده در دندانپزشکی مدرن به این معنی است که دندانپزشکان کودکان بیش از هر زمان دیگری گزینه های قابل استفاده پر کردن و ترمیم را دارند. یک ماده نقره ای رنگ که آمالگام نامیده می شود ( ترکیبی خاص از فلزات) سابقا ماده اصلی مورد انتخاب اکثر پر کننده های دندان های دائمی بود. اما اکنون مواد دیگری مانند کامپوزیت رزین در حال محبوب شدن هستند. رزین ها به دندان ها پیوند میخورند بنابراین پر شدن از بین نمی رود و همچنین می تواند برای ترمیم دندان های آسیب دیده در اثر صدمه یا شرایطی مانند شکاف کام نیز استفاده شود. این مساله به این دلیل است که رزین ها اغلب به رنگ دندان هستند و از جذابیت بیشتری برخوردارند.

مسواک زدن دندان کودکان چه زمانی باید شروع شود؟

اما دندانپزشکان در دیگر مشکلات دندانی کودکان مانند شکستگی، پوسیدگی شدید یا ناهنجاری های دندان های کودک، اغلب از  روکش تمام سرامیک استفاده می کنند. روکش ها درحالی که از گسترش پوسیدگی جلوگیری می کنند، از دندان نیز محافظت می کنند.

راهنمای زمان مراجعه کودک به دندانپزشک

معاینات منظم و بهداشت مناسب دندان میتواند به جلوگیری از این نوع درمان های شدید دندانپزشکی کمک کند. همچنین کودکان خود را به استفاده از محافظ دهان در هنگام ورزش تشویق کنید. این کار میتواند از آسیب های جدی دندان جلوگیری کند.

ارتودنسی چیست؟ مشکلات دندانی کودکان را چگونه برطرف می کند؟

با بزرگتر شدن بچه ها طرز قرار گرفتن دندان هایشان روی هم و صاف بودن دندان هایشان می تواند مسئله ساز شود. درمان با ارتودنسی نسبت به گذشته بسیار تغییر کرده و بریس ها نیز تغییر کرده اند. ابزارهای قدیمی خجالت آور، دهانی که با سیم های فلزی و براکت ها پر شده است همگی مربوط به گذشته هستند. اکنون کودکان در سنین ۷ سالگی از ابزار اصلاح کننده بر پایه پلاستیک ( گاهی شفاف ) استفاده میکنند، جنسی که جایگزین فلز شده است.

مشکلات روکش دندان چیست؟ | عمر روکش دندان چقدر است؟

متخصصان ارتودنسی میدانند که دستکاری دندان ها در سنین پایین میتواند در طولانی مدت راحت تر و موثرتر باشد. دندان های کودکان کم سن تر را می توان با ابزارهای ارتودنسی نسبتا جزئی در جای خود قرار داد و از نیاز به درمان های بیشتر در بزرگسالی جلوگیری کرد.

نگاهی به آینده

بسته به توصیه های دندانپزشک، همزمان با رشد کودکان از هر ۳ماه یک بار تا یک بار در سال معاینات معمول دندانپزشکی را در نظر داشته باشید. کنترل مواد غذایی حاوی قند، تشویق به مسواک زدن و نخ دندان کشیدن منظم و همکاری با دندانپزشک منجر به سلامتی دندان کودک شما می شود.


در مرکز دندانپزشکی ترمیمی و زیبایی دندان دکتر مانوشا امیری انواع درمانهای زیبایی دندان شامل لمینت کامپوزیتی، لمینت سرامیکی، بستن فواصل بین دندانی، اصلاح طرح لبخند، بلیچینگ دندان و کلیه درمان های رایج ترمیمی شامل پرکردن دندان با مواد همرنگ و آمالگام توسط دکتر مانوشا امیری متخصص ترمیمی و زیبایی دندان و محیطی آرام و زیبا و با استفاده از مدرن ترین تجهیزات و استفاده از برندهای روز دنیا انجام می پذیرد شما عزیزان میتوانید جهت وقت ملاقات با شماره ی ۳۲۱۳۲۶۴۴-۰۱۳ تماس و یا جهت مشاوره آنلاین با ما در ارتباط باشید.

Rate this post
دکتر مانوشا امیری
 | Website

دکتر مانوشا امیری، متخصص دندانپزشکی زیبایی و ترمیمی از دانشکده دندانپزشکی شهید بهشتی و دارای بورد تخصصی در دندانپزشکی زیبایی می‌باشد. انجام خدمات دندانپزشکی زیبایی مانند لمینت دندان، کامپوزیت دندان، اصلاح طرح لبخند و سفید کردن دندان ها از تخصص های اصلی دکتر مانوشا امیری است.