در شروع همه گیری بیماری Covid 19، همه ی مردم دنیا مجبور بودند در خانه های خود بمانند. این به معنای لغو سفرها ، خیلی از برنامه ها و کارهای مهم و همچنین قرارهای دندانپزشکی بود. خوشبختانه در حالی که میزان  واکسیناسیون روز به روز در حال افزایش است ، موارد ابتلا به ویروس کوید ۱۹ در حال کاهش می باشد.

مرکز مدیریت و پیشگیری از بیماری (CDC) دستورالعمل هایی را برای اقدامات و عملکرد دندانپزشکی منتشر کرده است تا به متخصصان دندانپزشکی کمک کند اقدامات حفاظتی را در زمان شیوع این ویروس انجام دهند. بنابراین ، روند مراجعه به دندانپزشک تا حدودی تغییر کرده است.

تیم تخصصی ما در مرکز تخصصی ترمیمی و زیبایی دکتر مانوشا امیری در این مطلب نگاهی به تاثیر ویروس کوید ۱۹ بر عملکرد دندانپزشکی و آنچه ممکن است در ویزیت های دندانپزشکی خود تجربه کنید می اندازد.

آیا نیاز به دندانپزشکی بیشتر شده است؟

آمارها نشان داده است که مراجعه کنندگان دندانپزشکی  با رشد ۲۰ درصدی به مطب دندانپزشکی باز می گردند و با افزایش نیاز مراجعه کنندگان ممکن است این درصد روز به روز بیشتر می شود. از آنجا که به تعویق انداختن چکاپ و مراقبت از دندان ها می تواند منجر به نیاز به موارد ترمیمی بیشتر دندان شود ، به شما توصیه می کنیم که برای حفظ سلامت دندان های خود جهت معاینه ، پاکسازی و سایر خدمات دندانپزشکی به مراکز دندانپزشکی مراجعه کنید.

پرطرفدارترین اقدامات دندانپزشکی کدامند؟

جالب است بدانید که تعداد بیشتری از مراجعه کنندگان دندانپزشکی درخواست کننده ی اقدامات اختیاری و غیرضروری دندانپزشکی هستند.

انجام اقدامات لازم قبل از قرار ملاقات با دندانپزشک

قبل از قرار ملاقات با دندانپزشک خود ، یک غربالگری سریع سلامت انجام می دهید. تیم دندانپزشکی ما در مرکز تخصصی ترمیمی و زیبایی دکتر مانوشا امیری تعدادی از سوالاتی که مربوط به علائم ویروس کوید ۱۹ می شود را از مراجعین خود می پرسد. از جمله  سوالات زیر:

  • آیا شما تب دارید؟ ممکن است در این مرحله درجه ی حرارت بدن شما بدون تماس بدنی بررسی شود.
  • آیا دچار سرفه یا تنگی نفس شده اید؟
  • آیا با فردی که تست مثبت یا علائم بیماری کووید ۱۹ داشته است ، تماس و ارتباط داشتید ؟

با توجه  به پاسخ شما به سوالات بالا، ممکن است تیم ما در این مرکز زمان دیگری را برای مراجعه و شروع اقدامات دندانپزشکی برای شما در نظر بگیرند. اگر دچار هیچ کدام از موارد غربالگری بالا را نشده اید، می توانید با وقت ملاقات از قبل مشخص شده ی خود پیش بروید.

تغییرات ایجاد شده در مرکز دندانپزشکی

 در مقایسه با زمان آخرین مراجعه به مراکز دندانپزشکی ، ممکن است شاهد تغییرات زیادی در مطب باشید. به عنوان مثال ، می توانید فرم های آماده را بصورت آنلاین پر کنید و یا تماس بگیرید. با توجه به تعداد افرادی که در اتاق انتظار هستند، ممکن است از شما بخواهیم که چند دقیقه در ماشین خود یا در محیط بیرون از اتاق انتظار منتظر بمانید.

همه ی اعضای کادر دندانپزشکی و تیم ما در مرکز تخصصی ترمیمی و زیبایی  در حال حاضر از تجهیزات محافظتی شخصی برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا استفاده می کنند.ما همچنین برای جلوگیری از انتقال ویروس کوید ۱۹ امکانات ضدعفونی کننده ی دست  برای مراجه کنندگان خود قرار داده ایم. علاوه بر این ، شما باید ماسک خود را تا زمانی که دستور برداشتن آن را قبل از درمان دریافت نکرده اید ، نگه دارید.

آیا نیاز به تعیین وقت دندانپزشکی زیبایی دارید؟

می توانید برای انجام نیازهای دندانپزشکی خود با تعیین وقت قبلی به مرکز تخصصی ترمیمی و زیبایی رشت دکتر مانوشا امیری مراجعه کنید. ما در این مرکز با رعایت پروتکل های بهداشتی جهت جلوگیری از شیوع ویروس کرونا محیطی امن و مطمئن را برای ارائه ی خدمات ترمیمی و زیبایی شما آماده کردیم.

Rate this post