مهم ترین موضوع در طراحی لبخند، تشخیص و طرح درمان درست است.   متخصص زیبایی با مهارت و دانش خود صورت و لبخند فرد را آنالیز نموده  و بهترین طرح درمان را ارائه می دهد.

دندانپزشکی زیبایی به شما این فرصت را می دهد که لبخند خود را تغییر دهید. البته روش های درمانی دندانی هم هستند که می توانند باعث ایجاد تغییر بزرگ در ظاهر لبخند و دندان ها شوند.

در مرکز تخصصی ترمیمی و زیبایی پیشرفته دکتر مانوشا امیری دندانپزشک متخصص ترمیمی و زیبایی می توانید با انجام اقدامات دندانپزشکی زیبایی به لبخند دلخواه و ایده آل دست پیدا کنید.

شاید شما مدتهاست که دلتان می خواهد تغییری در دندان ها و لبخند خود ایجاد کنید ولی نمی دانید که چه راه هایی برای به دست آوردن لبخند مورد نظرتان وجود دارد. در ادامه تعدادی از اقدامات موثر دندانپزشکی زیبایی را برای تغییرات موثر در زیبایی طرح لبخند شما ارائه می دهیم.

در ابتدا می خواهیم بدانیم به طور کلی اصلاح طرح لبخند چیست؟

اصلاح طرح لبخند یا طراحی لبخند، مجموعه ‌ای از روش های دندانپزشکی زیبایی است‌ که منجر به زیبایی لبخند می شوند. اقدامات لازم در اصلاح طرح لبخند شامل اصلاح لثه های ناهموار و بد شکل و یا اصلاح لبخند لثه ای و همچنین تغییر رنگ دندان ها و اندازه و شکل نامناسب آنها می شود. اصلاح طرح لبخند فقط رويکرد زيبايي ندارد، بلكه در طي انجام فرايند اصلاح طرح لبخند، عملکرد دندان ها هم در نظر گرفته می شوند.

قبل از اصلاح طرح لبخند و ارائه روش های زیبایی ابتدا باید اقدامات درمانی برای برطرف کردن مشکلات سلامتی دندان ها ارائه شود.

 

در ادامه  روش های زیبایی و درمانی اصلاح طرح لبخند را بررسی می کنیم

سفید کردن حرفه ای دندان

یکی از ساده ترین روش های موجود در زیباتر شدن لبخند، سفید کردن حرفه ای دندان ها می باشد. با سفیدتر شدن دندان اعتماد به نفس شما در لبخند زدن و صحبت کردن بیشتر خواهد شد. با روش های سفید کننده دندان می توانید تغییر رنگ جزئی تا شدید دندان های خود را اصلاح کنید. ممکن است خیلی از افراد به دلیل وجود لکه های روی دندان خود که به مرور زمان به صورت طبیعی یا به دلیل مصرف قهوه، شراب، یا سیگار کشیدن ایجاد شده‌اند، در هنگام لبخند و معاشرت احساس خجالت داشته باشند.

دکتر مانوشا امیری برای از بین بردن لکه های روی دندان ها و اصلاح رنگ نامناسب بعد از معاینه و بررسی های لازم دندان ها تعیین می کند که برای سفید کردن دندان ها به چه روش و اقداماتی نیاز است. ممکن است  بلیچینگ دندان را برای مراجعین خود به بهترین شکل ممکن ارائه دهد.

روکش های دندان

برای افرادی که از فاصله یا روی هم رفتن دندان ها و یا شکستگی و لب پریدگی دندان های خود رنج می برند توصیه متخصصین زیبایی ارائه روکش های دندان از جمله روکش های تمام سرامیکی، روکش لیمینت یا روکش کامپوزیت دندان می باشد. البته ممکن است در مواردی که روش سفید کننده ها در اصلاح  تغییر رنگ شدید دندان ها موثر نباشد از روکش های لمینت و کامپوزیت استفاده شود.

ونیرهای دندانی معمولاً از مواد پرسلن ساخته می شوند و بعد از تراشیدن مقداری از مینای دندان روی سطح دندان ها برای پوشانده شدن نواقص جزئی نصب می شوند.

این لایه های ظریف پرسلن معمولاً رنگ پذیر نیستند و در صورت نگهداری مناسب می‌توانند ده تا بیست سال ماندگاری داشته باشند. علاوه بر این یک ظاهر طبیعی را به لبخند شما ارائه می دهند.

 

باندینگ کامپوزیت

در مواردی که دندان ها به دلیل پوسیدگی آسیب شدید می بینند دندانپزشک قسمت پوسیده دندان را می تراشد و سپس با مواد پرکننده کامپوزیت همرنگ دندان، دندان را به شکل طبیعی خود در می آورد طوری که دندان باندینگ شده با بقیه دندان های مجاور خود تفاوت نداشته باشد.  به منظور تکمیل فرآیند، سپس دندان با نور با شدت بالا درمان می شود. باندینگ کامپوزیت یک روش راحت و تقریبا ارزان برای اصلاح لبخند شما می باشد.

کاشت ایمپلنت دندان

از دست دادن دندان می تواند پیامدهای زیبایی و عملکردی جدی داشته باشد که  بسیار ناخوشایند است. جای خالی دندان ها علاوه بر اینکه می تواند منجربه احساس خجالت و بد در افراد هنگام صحبت و خندیدن شود می تواند باعث جابجایی و حرکت دندان های دیگر شود و بر عملکرد و ظاهر لبخند تأثیر منفی بگذارد.

با کاشت دائمی دندان از طریق ایمپلنت های دندان جای خالی دندان از دست رفته پر میشود. همانطور که می دانید کاشت ایمپلنت دندان باید توسط متخصص مجرب ایمپلنت دندان انجام شود. ایمپلنت ها دائمی هستند و بعد از کاشت ایمپلنت دندان شما می توانید با رعایت اصولی بهداشت دهان و دندان تا آخر عمر از داشتن دندان های سالم و لبخند زیبای خود لذت ببرید.

جراحی لثه

در لبخند لثه ای دندان ها بسیار کوتاه می باشند و قسمت زیادی از لثه ها روی دندان ها دیده می شوند. در اکثر این موارد امکان طراحی لبخند توسط جراحی لثه لیزری امکان پذیر می باشد و نتیجه ای فوق العاده را برای اصلاح طرح لبخند به همراه دارد.

 جراحی فک و صورت

گاهى مشكل زيبايى لبخند مربوط به عقب يا جلو بودن فک است، در اين شرايط نمی توان‌ با روش‌هايى مثل ارتودنسى يا لمينت موقعيت دندان ها را اصلاح كرد و طرح درمان در اين مورد جراحى فک مى باشد كه‌ در اين روش استخوان فک جابجا می شود تا در موقعيت ايده آل قرار گيرد.

 

 اصلاح طرح لبخند چه مزایایی با خود به همراه دارد:

  • سفید تر و روشن تر شدن دندان ها، سبب جوان تر نشان داده شدن چهره شود.
  • بسیاری از بیماری ها و مشکلات دهان و دندانی، به کمک اصلاح طرح لبخند رفع می گردد.
  • این روش می تواند بسیاری از پوسیدگی های دندانی، عفونت ها و بیماری های لثه را کمتر کند.
  • ایجاد طرح لبخند، با بهبود ساختار دهان و دندان می تواند خط لثه را تنظیم کند.

 

جمع بندی

مدت درمان و هزینه اصلاح طرح لبخند به مهارت دندانپزشک متخصص زیبایی شما، نوع بیمه درمانی، وضعیت سلامت دندان و میزان اصلاح دندان بستگی دارد. هر چقدر برای داشتن لبخند زیبا به درمان پیچیده‌ تری نیاز باشد، قیمت و هزینه درمان طراحی لبخند نیز افزایش می‌یابد. دکتر مانوشا امیری و سایر متخصصین زیبایی در زمان مشاوره، تمام‌ عوامل را در نظر خواهد گرفت و طرح لبخند ویژه ‌ای را با قیمت مورد نظر پیشنهاد می دهند.

بیشتر بخوانید

اصلاح خط لبخند با بوتاکس

۵/۵ - (۱ امتیاز)