مزایای روکش دندان

آیا هنگام لبخند زدن خود اعتماد به نفس ندارید؟ آیا از معلوم شدن دندان های خود در عکس و فیلم یا مناسبت های اجتماعی خودداری می کنید؟ آیا دندان هایتان از هم فاصله دارد یا شکسته و لکه دار و ناهموار هستند؟ برای هرکدام از این موارد روکش دندان می تواند انتخاب خوبی باشد. روکش ها می توانند به اصلاح لبخند و افزایش اعتماد به نفس کمک کنند. دکتر مانوشا امیری متخصص زیبایی با سالها تجربه و کسب مهارت و آموزش های آکادمیک و تخصصی در زمینه زیبایی و روکش دندانند مورد از اصلی ترین مزایای روکش دندان را در ادامه ی این مطلب برایتان ارائه می دهد.

 

 

 

دندان ها توسط روکش ها به سادگی و به راحتی ترمیم می شوند.

روکش های دندان لایه های نازک و ظریفی از پرسلن یا رزین کامپوزیت هستند که با نصب بر روی  دندان ها باعث راحت تر خندیدن شما می شود و برای زیباتر و بهتر شدن ظاهر دندان ها برای هر بیمار به صورت سفارشی متناسب با خود بیمار طراحی و ساخته می شوند. روکش ها هم رنگ دندان های طبیعی هستند و تقریباً نور را مانند دندان های طبیعی منعکس می کنند. علاوه بر اینها از آنجا که به راحتی لکه دار نمی شوند، برای افرادی که خواهان یک لبخند زیبا و یکدست هستند ایده آل است. اگر به دنبال رفع مشکلات عمده ی زیبایی دندان های خود هستید، روکش های پرسلن یا کامپوزیت راهی آسان را به شما ارائه می دهند.

ارائه ی ظاهر طبیعی توسط روکش دندان

 مراحل انجام روکش دندان نیاز به ویزیت های متعدد متخصص زیبایی دندان دارد ، اما دارای نتیجه فوق العاده طبیعی خواهد بود. روکش های انتخاب شده برای شما در مرکز تخصصی ترمیمی و زیبایی دکتر مانوشا امیری از نظر رنگ و ظاهر و خط دندان کاملا با دندان های طبیعی شما مطابقت دارند. طراحی باید متناسب با تقارن صورت و سبک کلی شما باشد تا نتیجه ی کار زیبا و طبیعی به نظر برسد.

 روکش دندان یک روش کم تهاجمی است.

 روکش دندان نسبت به سایر روش های ترمیم دندان یک فرایند کم تهاجمی است. متخصص زیبایی حداقل یک لایه از سطح جلویی دندان ها را می تراشد و سپس با استفاده از چسب مخصوص روکش ها را می چسباند. همچنین ممکن است تغییرات کوچکی در اندازه یا رنگ روکش ها روی دندان ها ایجاد کند تا طبیعی ترین ظاهر را ارائه دهند. در این روش بیماران نیازی به بی حسی ندارند و پس از چسباندن روکش ها روی دندان، نتیجه بلافاصله قابل مشاهده است.

 روکش های دندان یک روش سریع برای بدست آوردن زیبایی هستند.

اگر از ظاهر دندان های خود احساس خجالت می کنید، روکش دندان می تواند یک راه حل سریع زیبایی باشد که احساس شما را تغییر می دهد. هر کدام از مشکلات زیبایی زیر می توانند به راحتی با روکش دندان بر طرف شوند:

  • دندان های شکسته و خرد شده
  • دندان های از بین رفته
  • فاصله ی بین دندان ها
  • دندان های خراب شده
  • تغییر رنگ دندان ها

روکش های دندان دائمی و بادوام هستند.

از دیگر مزایای روکش دندان این است که روکش های دندان دائمی هستند و بهتر از دندانهای واقعی در برابر پوسیدگی و لکه دار شدن مقاومت می کنند. به این دلیل که روکش ها قابل نفوذ نیستند ، بنابراین بهتر از مینای طبیعی دندان (که قابل نفوذ هستند) در برابر لکه ها و حفره ها مقاومت می کنند. با مراقبت و نگه داری مناسب روکش دندان ممکن است بتواند بین ۱۰ تا ۱۵ سال دوام بیاورد.

نگه داری و مراقبت آسان از روکش دندان

برای مراقبت از روکش دندان نیازی به انجام کار خاصی ندارید. روکش ها مقاوم در برابر لکه هستند اما برای حفظ سلامت دهان و دندان باید دو بار در روز مسواک بزنید و یکبار نخ دندان بکشید. علاوه بر این ، برای حفظ درخشش طبیعی دندان های خود، به طور منظم به دندانپزشک خود مراجعه کنید.

 روکش پرسلن یک روش سفید کننده دائمی دندان است.

به جای هردفعه سفید کردن دندان ها، می توانید روکش هایی را انتخاب کنید که به صورت دائمی هستند. برخلاف دندان های طبیعی روکش ها در برابر لکه های ناشی از نوشیدن قهوه یا کشیدن سیگار مقاومت می کنند. روکش ها بسیار انعطاف پذیر هستند  بنابراین لازم نیست آنها را به طور منظم مانند دندان های طبیعی خود سفید کنید.

روکش ها محافظ مناسب برای از بین رفتن مینای دندان هستند.

مینای دندان فوق العاده قوی است اما می تواند در اثر غذاهای بسیار اسیدی ، مسواک زدن بیش از حد یا بیماری رفلاکس اسید از بین برود. مینای دندان در صورت از بین رفتن دیگر قابل برگشت نیستند. روکش ها جایگزینی بادوام و ماندگاری بالا برای مینای دندان ارائه می دهند. این مورد یکی از اصلی ترین مزایای روکش دندان به شمار می آید

روکش دندان یک سرمایه گذاری ارزشمند است.

اکثر بیماران روکش های خود را یک سرمایه گذاری دندانپزشکی می دانند که می تواند باعث بهبود ظاهر و افزایش اعتماد به نفس آنها شود. روکش های پرسلن می توانند مشکلات دندان ها را بپوشانند یا جایگزینی برای مینای دندان باشند. اگرچه روکش ها به ویژه روکش پرسلن گرانتر از سایر روش های زیبای دندانپزشکی هستند، اما برای بیماران یک سرمایه گذاری ارزشمند است.  بعد از درمان بلافاصله اکثر بیماران اعتماد به نفس خود را به دست می آورند و راحت تر لبخند می زنند.

اگر شما هم از لبخند خود راضی نیستید می توانید با مراجعه به مرکز تخصصی ترمیمی و زیبایی در رشت از مشاوره و ارائه ی خدمات حرفه ای دکتر مانوشا امیری بهره مند شوید و با یک لبخند زیبا و رضایت بخش خود از این مرکز خارج شوید.

 

Rate this post