رفتن به محتوای اصلی
ایمپلنت دندان

ایمپلنت دندان

ایمپلنت

ایمپلنت پین هایی هستند ( فیکسچر نامیده می شوند) که از تیتانیوم خالص سازگار با بافتهای بدن ساخته شده که درون استخوان فک به طریق جراحی کاشته میشود و پروتز دندان (ثابت و متحرک) قابل اتصال به این ایمپلنت ها هستند.ایمپلنت دندان ، روشی اساسی برای رفع مشکل بی دندان است. از دست دادن دندان های دائمی در گذشته واقعا افراد را با مشکلات جدی روبرو میکرد، این مشکلات بیشترین تاثیر خود را روی سلامت عمومی افراد می گذارند، به طور مثال مشکلات تغذیه به علت عدم توانایی در خوردن غذاهای مناسب می توند منجر به کمبود ویتامین ها و سوء تغذیه شود.

با نبود دندان چه اتفاقی می افتد؟

-تحلیل استخوان فک و کاهش ارتفاع صورت

متاسفانه با نبود دندان در فک ، استخوان فک تحلیل رفته و باعث کوتاه شدن ارتفاع صورت و نا زیبا شدن صورت می گردد.

-تحلیل لثه

در نبود دندان لثه تحلیل می رود

-مشکلات تغذیه

کاهش علاقه به مصرف مواد غذایی به دلیل نبود دندان

-مشکل اعتماد به نفس

روابط اجتماعی و شاد زیستن با نبود دندان و در مقابل لبخند نزدن ، بی کیفیت می شود

-بیماری های ایمنی بدن

نبود دندان و نرسیدن ویتامین های لازم از انواع مواد غذایی باعث مشکلات تغذیه ای می شود.

-از دست دادن همه دندان ها

نبود دندان ها در کنار هم باعث کجی و لقی باقی دندان ها می شود

 

مزایای کاشت ایمپلنت دندان

ایمپلنت دندان امروزه استاندارد ترین روش مراقبت از جای خالی دندان از دست رفته و استخوان فک در حال تحلیل است.

فراهم کردن قابلیت بازگرداندن عملکرد جویدن همراه با قابلیت زیبایی و جلوگیری از تحلیل استخوان توسط ایمپلنت شگفت انگیز است.ایمپلنت دندان عمل جویدن ، صحبت کردن و خندیدن را کاملا بازیابی می کند. لغزش و ناراحتی های استفاده از پروتز متحرک ( دست دندان ) را از بین می برد.با ایمپلنت کردن دندان شما قادر خواهید بود ، بدون هیچ محدودیتی تمام غذاهای مورد علاقه خود را بخورید ، بخندید و بهتر از گذشته از عملکرد دندان های خود لذت ببرید.

ایمپلنت باعث تحریک استخوان سازی در محل بی دندان می شود و همچنین ساختار فک و صورت حفظ شود ، نبود دندان در فک باعث کاهش ارتفاع فک و در نتیجه پیری زودرس می شود.

جایگزاری دندان های از دست رفته بلافاصله با ایمپلنت های دندانی مانع از تغییر فضای بین دندانی می شود.

ایمپلنت ثابت است و دیگر نیازی به خارج کردن پروتز از دهان خود ندارید، در روش ایمپلنت مانند دیگر درمان ها نیاز به تراشیدن دندانهای سالم مجاور نیست، ظاهر دندان ایمپلنت بسیار شبیه دندان طبیعی بوده و با دندان طبیعی تفاوت ظاهری ندارد، در هنگام صحبت کردن و غذا خوردن احساس راحت و خوبی خواهد داشت.

ایمپلنت

سن مناسب برای ایمپلنت دندان

برای کاشت ایمپلنت باید حداقل تا سن 18 سالگی صبر کنید تا اسکلت صورت و استخوان فک شکل کاملی به خود بگیرد. در غیر این صورت امکان دارد در آینده به علت رشد استخوان فک و صورت، ایمپلنت دندان شما دچار مشکل شود.در از این رو متخصصین ایمپلنت دندانی را تا قبل از 18 سالگی توصیه نمی کنند. اما بعد از آن هیچ محدودیت زمانی برای انجام این جراحی وجود ندارد.اگر چه گاهی ایمپلنت دندانی در سنین پایین تر انجام می شود اما پس از 18 سالگی لازم است که ایمپلنت دندانی متناسب با سایز دندانهای مجاور تنظیم و تعویض شود.

 

برگشت به بالا